Návrat z USA s America Tours


Budíček mám jako při odletu – ve 3.30 hod., recepce nás nebudí a průvodce Petr ve 3.45 hod. neobchází pokoje ! Ve 4.30 hod. dělá Petr kolečko před terminály a hledá Delta International, tam nás Černoška posílá NEXT, ale odtamtud zpět.

Dovolená v Americe končí

Když naše čtyřka obsadí tři přepážky, všechny dámy (černá, žlutá i bílá) přecházejí od úsměvu ke :(, odstavují nás a rozumím jedinému slovu – Las Vegas a je mi jasné, že budu prožívat stejné martyrium jako při cestě tam. CK America Tours nám obrátila směr zájezdu, ale neobrátila letenky, takže máme letenky Las Vegas – Atlanta místo Los Angeles – Atlanta. Průvodce Petr má v ruce mail z CK America Tours, že je vše OK, ale NIC v počítači nebylo opraveno !! Trochu mě uklidňuje, že tentokrát je cílem Praha.

grand canyon

Loučíme se s Havajany – Pražáky a Plzeňáky a věříme, v 5.30 hod. budeme mít řádný palubní lístek na sedadlo v Boeingu 767 do Atlanty a palubku bez čísla sedadla Atlanta – Řím. Koukám, jak mi celnice otvírá tašku a kontroluje ji. Jako při příletu procházím opět rámem – v ponožkách, bez bundy a hodinek. Pán přede mnou při průchodu pískal 2x, než sundal dva pásky.

Čtěte: Jak vše probíhá na letišti, když letíte na dovolenou poprvé.

Se spolubydlícím domlouvám výměnu místa F za G a jsem u okna, Boeing 767 má před sebou 3.128 km a je docela plný, snídám i obědvám vlastní žemle se sýrem – zbytky z poslední večeře, zapíjím posledním americkým pivem. Delta na vnitrostátní lince pasažéry příliš nerozmazluje, letušky nosí jen nápoje – 2x káva + džus + cola, jedna účastnice chce od letušky voda, soda, sprite, až se trefí – cola.

Travel Service nenosí už ani vodu.

Co jsem vyfotil z okna, dnes již jen tuším – řeku Colorado + Grand Canyon !?

Návrat z USA

V Atlantě máme pět hodin času, čekáme na E11, jihoameričan na přepážce se s námi nechce bavit ani 90 min. před startem, pak nás posílá na Deltu. Pracovnice na přepážce zjišťuje, že se se mnou domluví jen německy a německy trochu hovoří její „šéfka“ – byla čtyři roky v SRN, ptá se „Proč „spat ?“ Jedno letadlo nám uletělo, ale my čtyři máme letenky na 19.30 hod., šéfová chápe a máme i boardingpass Roma – Prag. V dalším Boeingu 767 sedím uprostřed, po výborném hovězím guláši prospím třetinu z 9.23 hod., ve sluchátkách mám jazz, snídaně s 2x kávou.

Přetáčím hodinky o dalších + 6 hodin (Atlanta + 3) a pospíchám na vláček jako v Miláně, přesun na druhou stranu letiště. U Al Italia je fronta, vnucuji se a poprvé máme palubní lístek OK, ještě odbavují Moskvu, nastupujeme do busu a jedeme k Douglasu, je slyšet čeština, svačina je „minikolombína“ od Nestle + džus, přistáváme ve 13.30 hod., s ještě jedním účastníkem jdeme k ČSA pro přihlášku do programu OK plus, moje zelená taška má natržené uši, spolubydlícího taška má díru. Busem 119 za 20 Kč (zdražili od 1.7.2005) na Florenc a busem v 16 hod. za 61 Kč domů, za tašku řidič nic nechtěl + přidal navíc MF zdarma. Cestovní kancelář Amerika tours chválím, zájezd se povedl.

Aktuální ceny dovolených v Americe můžete vidět zde >>

1.Díl cestopisu – Do Ameriky s cestovní kanceláří America Tours
2.Díl cestopisu – Z Las Vegas do Grand Canyonu
3.Díl cestopisu – Z Grand Canyonu do San Franciska
4.Díl cestopisu – San Francisko – druhé nejhustěji obydlené město USA
5.Díl cestopisu – Ze San Franciska do Los Angeles
6.Díl cestopisu – Návrat z USA s America Tours