Vše to začalo 26.7.2014. Odpoledne jsme sbalili doklady, vyměnili peníze, natankovali plnou a hurá autem směr Paříž, podívat se na slavnou Starou dámu, Tour de France. Natěšení bylo obrovské a konečný výsledek splnil naše očekávání na jedničku. Počasí nám přálo, zážitek to byl neskutečný. Ale všechno popořádku.

ČR jsme opustili přechodem Rozvadov, kde jsme se napojili na německou dálnici a pořád rovně, až do Francie. Trochu nadsázka, když se ovšem podíváte na mapu, opravdu to vypadá, jako byste jeli přímo vpřed. Republiku jsme opouštěli v 16 hodin a do Paříže dojeli ráno v 7. Zastávky jsme dělali co chvilku, protože nás netlačil čas, měli jsme jeden den k dobru.

Tour de France na vlastní oči

Paříž centrum rovně

Při příjezdu do samého srdce Francie začalo pořádné drama. Motoristé, cyklisté, chodci, řidiči autobusů, aut a všech možných prostředků, doslova kašlou na jakékoliv předpisy! Nedávají na kruháčích blinkry, jezdí si z pruhu do pruhu a párkrát nám zatrnulo, aby naše auto nedošlo k úhoně. Navíc náš combík se tam opravdu „vyjímal“. Další těžkou zkouškou jsme procházeli, když jsme hledali, kde necháme auto, abychom došli pěšky do centra všeho dění  na Champs-Élysées. Po téměř tří hodinovém bloudění uličkami Paříže jsme našli to správné místo a vydali se prozkoumat ty největší krásy Paříže.

TIP: Zájezdy do Francie již od 1 590kč

Vítězný oblouk v Paříži

Nechyběl Vítězný oblouk, nechyběla Eiffelovka ani slavná Avenue Champs-Élysées s nemálo slavnými obchody, jako je Dior, Prada, Luis Vuitton a mnoho dalších. Ovšem na vstup do obchodů jsme se necítili dostatečně „oblečeni“.

Kam v Paříži za nákupy si přečtěte v tomto článku.

Eiffelovka

Paříž

Po celém dni, kdy jsme prošli snad všechny památky, nespali již druhý den, jsme se vrátili k autu, nasedli a odjeli na benzínku na předměstí Paříže. Informace možná důležitá – spali jsme v autě. Spalo se nám líp, než v nějaké posteli.

Nechcete jet autem do Francie? Vyberte si poznávací zájezd autobusem do Paříže.

Druhý den ráno jsme se opět přiblížili do středu Paříže, odkud jsme se vydali chytnout místa u zábradlí, které vytvořilo bariéru mezi slavnými cyklisty Tour a diváky.

Z domova jsme dostávali informace přes sms od příbuzných, kteří poslední etapu sledovali v televizi, kde se zrovna cyklisté nacházejí a tím pádem jsme měli odhad, kdy se objeví u nás. Na přímém slunci v 30ti stupních jsme stáli od 12ti hodin a příjezd kluků vycházel na šestou hodinu. Hodinu před nimi už to ale začalo. Reklamní vozy, slavný Tour lvíček a spousta zábavy a hudby.

Tour de France 1

Tour de France s maskotem cyklistou

Citroen "kachna" v ulicích Paříže

A pak to přišlo! Konečně! To, na co jsme tak dlouho čekali. Neskutečná jízda, kterou jsme si mohli užít víc, než kdekoliv jinde, jelikož účastníci Tour neprojeli kolem nás jen jednou a dost, ale okruhů bylo 10, takže jsme se vynadívali, i když rychlost to teda byla. Rozmazané šmouhy, zvlášť když jeli z kopce.

Tour de France v ulicích Paříže 2

Tour de France v ulicích Paříže 3

Tour de France v ulicích Paříže

I když to bylo jako z rychlíku, tak milovníky cyklistiky to potěší i tak, je to zážitek nepředstavitelný, vidět na vlastní oči ty, kteří jsou pro nás hvězdy v televizi.

No, a jak to tak dopadá, tak všechno hezké jednou skončí, vydali jsme se zpět k autu, koupili cestou pár suvenýrů, udělali poslední fotky a vyrazili na zpáteční cestu.

zájezdy

Pokud plánujete takový prodloužený víkend na Tour, tak Vám dám pár rad, mějte dostatek drobných mincí na mýtné, vezměte si sebou deku, slunečník, židličky, dostatek jídla a pití a místo si hledejte už v osm hodin ráno. Protože při našem příchodu v poledne, jsme už horko těžko hledali místo v první řadě.  Sice se podařilo, ale ostré lokty byly potřeba. Ovšem při odjezdu jsme si řekli, že letos již budeme chytřejší a připravenější. Vše je jednou poprvé, ale tahle Tour určitě nebyla naposled! Viva la France!

Sepsali a nafotili, Darina Krejčí a Jiří Toman

Ubytování Paříž

Ubytování v Paříži a okolí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •