Navštivte Chorvatsko a malebné městečko Medulin


Medulin je útulné městečko s krásnou přírodou a pestrým městským životem, ležící na jižní straně Istrijského poloostrova, nacházející se nedaleko historicky proslulého chorvatského města Pula. Přestože se jedná především o zemědělské a rybářské místo, je Medulin využíván také jako rekreační oblast.

Medulin Chorvatsko recenze

Návštěvníky, kteří sem zavítají, okouzlí zejména nádherná příroda, průzračné moře, písčité i kamenité pláže, romantická zákoutí a hlavně klid, který v celém městě panuje. Město totiž ani přes sezónu nebývá přeplněno turisty, proto se nemusíte bát, že si vám na pláži někdo lehne na hlavu.

Památky

Jak už bylo zmíněno, Medulin se nachází asi deset kilometrů od historické Puly, jejíž dominantou je koloseum. Návštěvu tohoto místa byste jistě měli zařadit do harmonogramu vaší dovolené. Nicméně i Medulin umí okouzlit turisty svými nádhernými místy a památkami.

Za zmínku jistě stojí pozůstatky římské venkovské usedlosti a antických náhrobků, které se nacházejí na poloostrově Vižula. Kousek od centra se jako dominanta města tyčí farní kostel sv. Anežky, jehož největší bohatství se ukrývá uvnitř a je jím cenný procesní postříbřený kříž z 15. století.

Medulin ubytování

V Medulinu můžete využít různé druhy ubytování. Nejoblíbenějším z nich je možnost ubytovat se ve vlastním karavanu či stanu, pokud však neholdujete tomuto typu bydlení, Medulin nabízí také celou řádu různých hotelů, penzionů či apartmánů. Můžete si vybrat z velkých hotelů, jako je například hotel Holiday, nebo vsadit na soukromé ubytování v jednom z apartmánů v centru města.

Levné ubytování nabízí kemp (camp) Medulin, ale také apartmány.

Sport

Pro milovníky sportu nabízí tato lokalita také velkou škálu sportovního vyžití. Přes Medulin vede cyklistická stezka Od place do place, což v překladu znamená od náměstí k náměstí. Tak jako ve většině rekreačních oblastech je zde možnost naučit se windsurfingu, sportovního potápění nebo jezdění na vodních lyžích. Kousek od hlavní městské trasy se nachází také fotbalové hřiště či atletické dráhy.

Rodinná dovolená v městečku Medulin se bude líbit všem

Ani večer se v Medulinu nudit nebudete. Ačkoliv se jedná pouze o třítisícové město a počet turistů přes sezónu není příliš vysoký, můžete večer navštívit nejrůznější atrakce, od diskoték po kolotoče v zábavním parku. Jistě vás však také potěší procházka nočním osvětleným městem během teplé letní noci. Při pobytu v Medulinu rozhodně nezapomeňte zajít do jedné z mnohých restaurací, které potkáte na každém rohu, a vyzkoušet některé z místních mořských plodů. Přece jen se nacházíte v rybářské lokalitě, tudíž kvalita těchto pokrmů bude jistě nesrovnatelná s kvalitou podobných jídel u nás.

Fotogalerie

Informace

Medulin web kamera

Předpověď počasí

Medulin.hr

Související články a tipy na výlety v okolí: