Navštivte hotel Patria, Štrbské pleso i krásné Slovensko


Na nabídce hotelu Patria ve Štrbském Plese nás nejdříve zaujala jeho nabídka wellness balíčků. Až následně jsme zjistily, že se jedná o ikonický hotel známý z každé pohlednice – trojúhelníkovitý tvar před panoramatem Vysokých Tater. Na bývalou zotavovnu ROH se nám sice cena zdála poněkud vyšší, ale rozhodly jsme se to vyzkoušet.

Parkování přímo u hotelu

Jako první nás přivítalo velké parkoviště přímo před vstupem do hotelu. Pro pár vyvolených je zde také kryté podzemní parkoviště. To jsme ale vzhledem k malé kapacitě využívaly jen polovinu pobytu, v ostatních případech bylo plné. Zvlášť v zimních měsících je to celkem nepohodlné – auto nám zapadalo sněhem, zamrzlo a jeho odmetání ke komfortu zrovna nepřispělo.

Hotel má 160 pokojů

Hotelová hala, pokoje, chodby, jídelna… zkrátka vše odpovídá standardům luxusní zotavovny ze sedmdesátých let.

Hotel Patria Štrbské pleso Slovensko

Ruku v ruce s tím jde skutečnost, že je zde vše velkokapacitní – což je nepříjemné u jídly, kde si připadáte jak v továrně při polední pauze. Naopak příjemný je velký rozlehlý prostor s mnoha zákoutími v případě wellness.

A protože to je hlavní důvod, proč jsme si hotel Patria vybraly, byly jsme z pobytu nadšené.

Wellness a sauna

Neomezený vstup do wellness mají všichni hoteloví hosté v ceně pobytu. Vstup je umístěný stranou od hlavní recepce přímo v budově, můžete se tedy na pokoji převléct do županu a bačkůrek a do relaxačního prostoru přijít bez zbytečností.

Kromě masérny, relaxačního bazénku, několika vířivek tu ve dvou patrech nad sebou najdete mnoho různých saun a bezpočet míst k relaxaci.

Z wellness můžete také vyjít na přilehlou zahradu, kde jsou další samostatně stojící saunové domky a možnost ochladit se skokem do sněhu (pokud tedy sníh zrovna je).

Naším nejoblíbenějším místem se stala finská sauna s prosklenou stěnou, skrz kterou bylo vidět kompletní panorama Tater. Pro relaxaci jsme zase volili prostor s lehátky s výhledem na jezero a protilehlý grand hotel Kempinski.

Sportovní aktivity v okolí

Sportovních vyžití v okolí hotelu jsme moc nevyužívaly, přesto jsme se jednou vydaly z hotelu ke sjezdovce. Cesta trvala asi pět minut, a protože byla lemována různými atrakcemi v podobě snowtubingu nebo půjčování sněžných skútrů, neodolaly jsme a některé věci jsme si také vyzkoušely.

TIP: Vyražte na túru do Vysokých Tater na Teryho chatu.

Rády jsme se ale zase vrátily do naší oblíbené vyhřáté sauny.

hotel patria slovensko

Stravování

K hotelu patří samostatně stojící Koliba, kde jsme si pravidelně dopřávaly k obědu výborné halušky a pirohy. Jídlo v hotelu totiž odpovídá standardům sedmdesátých let, ale v žádném případě ne těm dnešním.

Mnohým návštěvníkům by vůbec všudypřítomná retro atmosféra nemusela být zrovna po chuti. Hotel a jeho okolí ale nabízí spoustu jiných aktivit, které tento pocit vyváží. Turistické trasy, lanovky – tzv. lanovka zubačka na Štrbské Pleso, ski a běžecký areál,

Já se sem se svou dámskou skupinkou ráda vracím. Primární pro nás totiž není přítomnost celebrit a klub, kde hrají poslední trendy – rády se povalujeme celý den ve wellness a to zdejší je pro nás úplně ideální.

Podívejte se na aktuální ceník ubytování nebo si pobyt zde rovnou zamluvte.

rezervujte ubytování

Další hotely v oblasti Štrbské Pleso

Podívejte se, jaké Vysoké Tatry nabízí luxusní i levné ubytování.

Hotel Sorea Baník Trigan

Hotel Crocus

Hotel Fis

Hotel Solisko

Hotel Panorama Resort

Hotel Toliar

hotel patria slovakia

Web: www.hotelpatria.sk

Další užitečné odkazy a informace

Dlouhodobá i aktuální předpověď počasí na 14 dní

Online web kamera – webkamery

Hotel Lesná a výlet na Štrbské Pleso

Město Poprad a aquapark je vzdálen 30 kilometrů

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář