Navštivte hotel Patria, Štrbské pleso i krásné Slovensko


Na nabídce hotelu Patria ve Štrbském Plese nás nejdříve zaujala jeho nabídka wellness balíčků. Až následně jsme zjistily, že se jedná o ikonický hotel známý z každé pohlednice – trojúhelníkovitý tvar před panoramatem Vysokých Tater. Na bývalou zotavovnu ROH se nám sice cena zdála poněkud vyšší, ale rozhodly jsme se to vyzkoušet.

Parkování přímo u hotelu

Jako první nás přivítalo velké parkoviště přímo před vstupem do hotelu. Pro pár vyvolených je zde také kryté podzemní parkoviště. To jsme ale vzhledem k malé kapacitě využívaly jen polovinu pobytu, v ostatních případech bylo plné. Zvlášť v zimních měsících je to celkem nepohodlné – auto nám zapadalo sněhem, zamrzlo a jeho odmetání ke komfortu zrovna nepřispělo.

Hotel Patria Štrbské pleso má 160 pokojů

Hotelová hala, pokoje, chodby, jídelna… zkrátka vše odpovídá standardům luxusní zotavovny ze sedmdesátých let.

Hotel Patria Štrbské pleso Slovensko

Ruku v ruce s tím jde skutečnost, že je zde vše velkokapacitní – což je nepříjemné u jídly, kde si připadáte jak v továrně při polední pauze. Naopak příjemný je velký rozlehlý prostor s mnoha zákoutími v případě wellness.

A protože to je hlavní důvod, proč jsme si hotel Patria vybraly, byly jsme z pobytu nadšené.

Wellness a sauna

Neomezený vstup do wellness mají všichni hoteloví hosté v ceně pobytu. Vstup je umístěný stranou od hlavní recepce přímo v budově, můžete se tedy na pokoji převléct do županu a bačkůrek a do relaxačního prostoru přijít bez zbytečností.

Kromě masérny, relaxačního bazénku, několika vířivek tu ve dvou patrech nad sebou najdete mnoho různých saun a bezpočet míst k relaxaci.

Z wellness můžete také vyjít na přilehlou zahradu, kde jsou další samostatně stojící saunové domky a možnost ochladit se skokem do sněhu (pokud tedy sníh zrovna je).

Naším nejoblíbenějším místem se stala finská sauna s prosklenou stěnou, skrz kterou bylo vidět kompletní panorama Tater. Pro relaxaci jsme zase volili prostor s lehátky s výhledem na jezero a protilehlý grand hotel Kempinski.

Sportovní aktivity v okolí

Sportovních vyžití v okolí hotelu jsme moc nevyužívaly, přesto jsme se jednou vydaly z hotelu ke sjezdovce. Cesta trvala asi pět minut, a protože byla lemována různými atrakcemi v podobě snowtubingu nebo půjčování sněžných skútrů, neodolaly jsme a některé věci jsme si také vyzkoušely.

TIP: Vyražte na túru do Vysokých Tater na Teryho chatu.

Rády jsme se ale zase vrátily do naší oblíbené vyhřáté sauny.

hotel patria slovensko

Stravování

K hotelu patří samostatně stojící Koliba, kde jsme si pravidelně dopřávaly k obědu výborné halušky a pirohy. Jídlo v hotelu totiž odpovídá standardům sedmdesátých let, ale v žádném případě ne těm dnešním.

Mnohým návštěvníkům by vůbec všudypřítomná retro atmosféra nemusela být zrovna po chuti. Hotel a jeho okolí ale nabízí spoustu jiných aktivit, které tento pocit vyváží. Turistické trasy, lanovky – tzv. lanovka zubačka na Štrbské Pleso, ski a běžecký areál,

Já se sem se svou dámskou skupinkou ráda vracím. Primární pro nás totiž není přítomnost celebrit a klub, kde hrají poslední trendy – rády se povalujeme celý den ve wellness a to zdejší je pro nás úplně ideální.

Podívejte se na aktuální ceník ubytování nebo si pobyt zde rovnou zamluvte.

rezervujte ubytování

Další hotely v oblasti Štrbské Pleso

Podívejte se, jaké Vysoké Tatry nabízí luxusní i levné ubytování.

Hotel Sorea Baník Trigan

Hotel Crocus

Hotel Fis

Hotel Solisko

Hotel Panorama Resort

Hotel Toliar

hotel patria slovakia

Web: www.hotelpatria.sk

Další užitečné odkazy a informace

Dlouhodobá i aktuální předpověď počasí na 14 dní

Online web kamera – webkamery

Hotel Lesná a výlet na Štrbské Pleso

Město Poprad a aquapark je vzdálen 30 kilometrů

Napsat komentář