Navštivte městečko Baška Voda i jeho okolí


Dovolenou v Chorvatsku zvolí každoročně většina Čechů. Zejména pak rodiny s dětmi považují tuto volbu za ideální díky dostupné vzdálenosti a cenové nabídce. V tomto článku vám doporučíme vyrazit do Baška Voda, která leží na dobře situovaném místě.

Baška Voda

Ať už se rozhodnete vyrazit autem či autobusem, vydejte se na cestu později odpoledne. I kvůli hustotě dopravy je ideální cestovat přes noc a dopoledne si již užít na vyhřáté pláži. Než dorazíte do Bašky Vody, můžete se kochat přírodou a pomalu si plánovat malé výlety, které z místa ubytování podniknete. V okolí je totiž podél pobřeží na obě strany hodně k vidění.

Chorvatsko Baška Voda 3

Chorvatsko Baška Voda 1

Baška Voda je malým městečkem s malebnými domky, poměrně klidnou dopravou a s příjemnými místními obyvateli.

Chorvatsko Baška Voda 4

Již dávno neplatí, že Chorvati nemají turisty z Česka rádi. Ba naopak, noční život je přizpůsoben všem věkovým kategoriím a tak si na své přijdete i vy. Na plážích můžete najít několik diskoték, nebo si udělat romantickou procházku podél pobřeží.

V centru města na vás čeká mnoho restaurací, barů a nespočet lákadel na fakultativní výlety.

Z těch vzdálenějších výletů rozhodně stojí za zmínku Červené a Modré jezero, které udivují nejenom svojí barvou ale i hloubkou obrovských závrtů na jejich dně.

Chorvatsko červené jezero

Chorvatsko modré jezero

V případě, že si na výlet vyhradíte celý den, můžete se od jezer vydat dál, kde vás za hranicemi Bosny a Hercegoviny čekají překrásné vodopády Kravica.

Velmi oblíbené jsou Fish Pickniky, na které narazíte po celém Chorvatsku. Výlet lodí zakončíte na nedalekém ostrově Brač s piknikem plným ryb.

Vyrazit také můžete na noční Makarskou, ať už lodí nebo místní dopravou, která je rovněž velmi schůdná. Nebo můžete zvolit akčnější zážitek v podobě raftingu na řece Cetina, na níž se natáčel film Vinnetou.

Chorvatsko Baška Voda 2

Nereálné nejsou ani výlety do Dubrovníku nebo Splitu a v neposlední řadě i výlety do hor po turistických stezkách schůdných i pro netrénované jedince. Za vidění stojí Sv. Juri či dál po cestě zřícenina hradu města Omiš, které rovněž stojí za půl denní výlet.

Chorvatsko Omiš

Pořiďte si turistické mapy okolí a ihned zjistíte, že k vidění je v Bašce Vodě i kolem ní opravdu mnoho. Při troše štěstí zahlédnete v moři i delfíny, kteří tudy rádi proplouvají.

Ubytování, dovolená, zájezdy

Vyberete si zde jak ubytování levné, což nabízí třeba zdejší kempy, tak i luxusní. Pěknou dovolenou si užijete i případě, že si zamluvíte mobilhome (mobilní dům). Toto jsou ty nejoblíbenější typy ubytování.

Apartmány

Apartmán Růža, Urania, Jerkovič, apartmánový dům Cvitanovič, Nikolina

Hotely

Hotel Hrvatska, Horizont, grand hotel Slavia (Slavija), Dubravka, Alem, Neptun, Gada

Penziony

Penzion Radman, Radič, Ivana, Valaška, Goran, Sněžana a Amálka, Ivana

Vily

Oblíbené ubytování v soukromí. Vila Marica, Ivan, Leko, Lovre, Čovič, Marič, Juroš, Pavič, Grmoja, Mily, Mate, Palloma, vila Tereza, Jurič, villa Mimoza, Zvono

Bungalovy

Neptun klub

Kempy

Kemp Polje, Zablače

Ubytování rezervujte na Booking.com

Největší nabídku zájezdů najdete na Invia.cz

Důležité odkazy:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář