Navštivte Primorsko v Bulharsku i v tomto roce

Při výběru dovolené padla volba na Bulharsko a letovisko Primorsko, i přes velkou nevoli starší generace v naší rodině, která pamatovala ještě tuto zemi z doby komunismu či první polovinu devadesátých let. Teď je to ovšem úplně jiná země a stojí určitě za návštěvu.


Dovolená Bulharsko Primorsko

Jako dopravu jsme samozřejmě zvolili letadlo, a to směr Brno – Burgas. Po necelých 2 hodinách cesty letadlem jsme přistáli na místě určení, ale z letiště jsme jeli ještě 50 km autobusem do Primorska. Cesta probíhala rychle, všechno bylo bez komplikací.

Ubytováni jsme byli v pěkném čtyřhvězdičkovém hotelu, ke kterému patřil ještě obrovský bazén.

bulharsko primorsko 1

Co se týče kvality hotelu, tak servis byl perfektní, jídla byla chutná, nebylo si na co stěžovat.

Město Primorsko

Je to malé městečko vzdálené 52 km od Burgasu s necelými 4 000 obyvateli, obléhá několika kilometrová pláž. Proto jsme většinu času strávili u moře.

Primorsko pláž

Obrovskou výhodou tohoto města je to, že tu žije početná hrstka česky mluvících lidí. To se jeví jako výhoda jednak v nakupování, jednak v jednodušší komunikaci při nějaké komplikaci. Proto není divu, že spousta nápisů a jídelních lístků je v češtině. Jestli vás místní strava omrzí, není problém zajít do české restaurace, kde dostanete typické česká jídla.

Mnoho lidí, zejména drobní prodejci, rozumí a mluví krkolomně česky. Jedinou kaňkou byl nepořádek na ulicích, ale nebylo to nesnesitelné.

Od severní pláže se lemují hotely a plno místních obchůdků. Je klimatickým střediskem a centrem turistického ruchu mládeže. Místo je porostlé listnatými stromy a keři a je to vlastně park se spoustou alejí mezi starým bukovým lesem.

V blízkosti města protékají řeky Ropotamo a Dyavolska reka a nedaleko je také rezervace Snake Island. Ubytování je dostupné v hotelech různých kategorií. Ropotamo – jedna z největších přírodních rezervací Bulharska se nachází nedaleko Primorska. Pláže nabízejí volejbalové hřiště, posilovnu, vodní lyže, šlapadla, surfování, výlety lodí, koloběžky a dětská hřiště, která jsou opravdu na každém kroku ve městě. Nezapomeňte na návštěvu želv! Pro opravdové cestovatele je připraven i zájezd do Istanbulu přes Černé moře.

Aquapark

Jestliže už si nevyberete mezi bazénem v hotelu nebo mořem, máte možnost navštívit místní aquapark, kde se ,,vyřádí“ každý. Měli jsme trošku problémy se šacováním při vstupu, ale nakonec vše dopadlo v pořádku. I když aquaparky nejsou ve stejné lize jako v západoevropských letoviscích, tento vodní park rozhodně stojí za návštěvu, protože má několik tobogánů, velký bazén a masivní skluzavku ve tvaru U, která vypadá nebezpečně zajímavě!

bulharsko primorsko 2

Písek je v Primorsku velmi jemný, a proto se nedivte, že u většiny hotelů a penzionů jsou před vchodem kartáče na očištění. Jakmile se zvedne vítr a vy se nacházíte blízko pláže, může se vám prach dostat do úst a při jídle vám nejspíš budou skřípat zuby. Přesto všechno je dovolená příjemná, plná zajímavých dobrodružství, místních specialit a nezapomeňte ochutnat žraloka!

Při vyčtení plusů a mínusů mi vychází, že to byla krásná dovolená, kterou jsme si maximálně užili. Jak jsem již zmiňoval, platí tady za málo peněz hodně muziky, a tak pokud se rozhodujete, zdali si vybrat konkrétně Primorsko, tak vřele doporučuji.

Primorsko pláž 2

Zájezdy Bulharsko Primorsko, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze nejlepších hotelů v Bulharsku.

Vyhledat zájezdy do Bulharska od všech cestovek na Invia.cz

Vybrat ubytování na Booking.com

Další hotely a zajímavé články

Napsat komentář