Nejlepší cestovní kancelář a agentura v Čr


Jaké jsou turisty oblíbené cestovní kanceláře nebo agentury nabízející zájezdy a dovolené do celého světa? Zajdete radši do kamenné prodejny nebo vybíráte na internetu, v klidu domova?

Opravdu je z čeho vybírat, protože dle Asociace cestovních kanceláří je v České republice 104 cestovek a 31 cestovních agentur.

Cestovní kancelář vs. cestovní agentura

Cestovní kancelář zajišťuje klientům zájezdy a dovolenou a plně zodpovídá za vše, co si zde domluvíte a za co zaplatíte. Má kamennou pobočku, obvykle v několika městech v České republice.

Mezi největší cestovní kanceláře patří:

Čedok

Alexandria

Exim Tours

CK Alex

Blue Style

Firo Tour

Fischer

CK Neckermann

Cestovní agentura pouze zprostředkovává prodej zájezdů, mnohdy nemá kamennou pobočku a prodej dovolené může zajišťovat pouze přes internet.

Největší cestovní agentury jsou:

Invia.cz – Zájezdy a dovolená od více než 300 CK

Dovolena.cz – Zájezdy a dovolená od více než 350 CK

Travelportal.cz

V posledních letech nejradši letní dovolenou vybírám na Dovolená.cz (za portálem „stojí“ společnost Student Agency),  kde je více jak 350 cestovek českých, ale i německých. Ale hlavně mají pěkný formulář pro výběr zájezdů, kde si můžete navolit opravdu vše.

Dovolená u moře
Pláž na Krétě v Řecku

Vyberte si také dovolenou

Zkušenost mám také s nákupem zájezdů přes cestovní kancelář Čedok, Exim Tours, Firotour, ČD Travel.

Nejlepší servis a drobné „dárky na cestu“ byl u Čedoku, což je pochopitelné, je to nejstarší cestovní kancelář v České republice a pokud bych se rozhodoval znovu, důvěru rozhodně dostane :) Protože pokud chcete na dovolenou odletět, ale také se v pořádku vrátit, aniž by CK zkrachovala, je lepší volbou známá cestovka, která již pár (desítek) let funguje, i když cena nemusí být vždy nejnižší.

Co znamená First Minute

Nabídka „FM“ zájezdů je zpravidla od podzimu, přibližně od listopadu do února. Rozhodně je to nejlepší možnost, jak si vybrat kvalitní hotel i lokalitu za dobrou cenu, často máte „dítě zdarma“.

Podívejte se na nabídku first minute zájezdů u společností Invia.cz a Dovolená.cz.

Co znamená Last minute

Tyto zájezdy cestovní kanceláře nabízí „na poslední moment“, často se ale nejedná o poslední minutu, ale odlet během měsíce. Chce to ale opravdu dobře vybírat, aby se ta cena vyplatila. Obvykle od května a hlavně během letních prázdnin, kdy je sezóna. U některých CK je označení last minute to je opravdu jen marketingový tah.

Podívejte se na nabídku last minute zájezdů u společností Invia.cz a Dovolená.cz.

Německé cestovní kanceláře

Přestože píšu o českých cestovkách, kdo rád létá z Německa a ocení luxusní komfort, i na webu Dovolena.cz si může vybrat z nabídky dovolených od německých cestovek.

Potom, co jsem udělal anketu v okruhu svých známých, zde mám seznam dalších cestovních kanceláří a agentur, i když ne všechny jsem doposud znal.

VTT – Specialista na Řecko

Novalja – Hlavně Chorvatsko

Billa travel

New Dama

ESO Travel

China tours

I love travel

Iveria, České kormidlo, CK Kudrna, Victoria, Redok, Marco Polo, Ck Valaška, Nykar, ČSAS Tišnov, Thomas Cook, Vítkovice Tour a další.

A s jakou cestovkou jezdíte na dovolenou Vy, čtenáři webu Autovýlet?

Budu rád, když se podělíte s ostatními v komentářích pod článkem.

2 komentáře u „Nejlepší cestovní kancelář a agentura v Čr“

  1. Ahoj, to já jsem na cestovní kanceláře zanevřel a vše si kupuji na přímo. Většinou jezdím po ČR. Před týdnem jsem se zrovna vrátil z lázeňského pobytu, kde jsem celý víkend krásně relaxoval v hotelu Cristal Palace. Disponují vlastním minerálním pramenem, takže to byla opravdu dobrá volba.

  2. Nejhorší varianta je přes CA INVIA . naprosto zmatená agentura zaměstnávající střídající se mladíky a mladice, kteří o tom nic neví, vše popletou, pokazí… Nikoho se pořádně nedovoláte, v případě problémů Vám odpovídají pouze naučenými frázemi a mateřská CK Vás odkáže zpět na Invii a jste v zamotaném kruhu.. Cestovky již pomalu s Invií přestávají spolupracovat. Třeba Fischer již asi rok.
    Poslední poznání jsou, že nejlepší je cestovat se zahraničními cestovkami. Velký výběr, nižší ceny a na místě jste jako klient cizí cestovky brán vždy vážněji, než klient z česka. V tomto směru jsem spokojen s cestováním s Polska, které Vám ochotně a profesionálně zařídí mladá Cestovní agentura LUMIS. Dokonalý servis ve dne, v noci… odpověď na vše obratem, levné pojištění, levné parkování.. Kamkoliv do světa včetně vzdálené exotiky.

Napsat komentář