Nejlepší cyklostezky v okolí Olomouce


Potřebujete si protáhnout těla? Neváhejte v teplejším počasí vytáhnout kola a vyrazit si na cyklovýlet a projet si ty nejlepší cyklostezky v okolí Olomouce.

Cyklostezky Olomouc – kam na kole

Tip 1: Olomouc – Hlušovice – Bohuňovice – Šternberk

Cyklostezka přezdívaná „Hvězda“ vede z Olomouce do Hlušovic podél vlakové tratě. Je to nejbezpečnější cyklostezka, kříží se pouze jednou se silnicí. Vede loukami, takže máte okolí Olomouce jako na dlani. Cyklostezka je hodně využívání z Bohuňovic do Hlušovic i bruslaři. Celková délka tratě je asi 12 km.

Tip 2: Olomouc – Bystrovany – Velká Bystřice – Hlubočky – Hrubá Voda

Tato cyklostezka vede krásným údolím řeky Bystřice. Z Olomouce vyjíždíte a až do Velké Bystřice jedete po břehu této řeky. Jakmile dojedete do Hluboček, které mají i zimní vyžití. Do Hrubé Vody dojedete lesem, občas pojedete mírně do kopce, občas po rovince. Celková délka trasy je asi 18 km.

Tip 3: Olomouc – Horka nad Moravou – Skrbeň

Málo známá cyklostezka vede kolem jezera na Poděbradech. Dále potom podél vlakové tratě a po cestě dál do Skrbeně. Jedete celou dobu přes louky a pole. Celková délka trasy asi 7 km.

Tip 4: Olomouc – Chomoutov – Litovel

Jedna z nejkrásnějších cyklostezek, ale jediná naučná. Vede přes Litovelské Pomoraví. Jedete krásnými lužními lesy. Po cestě se můžete zastavit na Lovecké chatě, ve Sluňákově, Hynkově atd. V létě je tato trasa nejlepší, protože jste celou dobu krásně schovaní v lese, kde není příliš velké vedro. Celková délka trasy je asi 15 km.

Cyklotrasy Olomouc fotogalerie

Autor textu a fotografií: Kristýna Kučerová