Nejlepší místa na výlet v Českosaském Švýcarsku


Českosaské Švýcarsko je regionem, který dokáže člověka uchvátit v jakoukoli dobu. Jedná se o oblast národního parku České Švýcarsko, který leží v Ústeckém kraji při hranicích s Německem.

Pokud toužíte po oddechu v nádherné přírodě, nemusíte jezdit nikam daleko. Jistě ne náhodou získala tato oblast již v roce 2009 ocenění Excelentní destinace v České republice, kterou uděluje Evropská komise. Zařadila se tak mezi excelentní evropské destinace a stojí za to ji navštívit. Ústecký kraj mnoho lidí stále vnímá jako průmyslový kraj se sociálními problémy. České Švýcarsko nám ukazuje naprosto jinou tvář.

Česko Saské Švýcarsko ubytování

Pokud se budete chtít vydat do tohoto nádherného kraje, naleznete zde velmi příjemné ubytování. Při výběru záleží jen na vašich představách. Ubytování nabízejí nejen klasické hotely, ale také mnoho penzionů a rezortů. Můžete si pronajmout celou chalupu a najdou zde své i milovníci dřeva a dobových staveb. Vybrat si můžete také apartmány, chaty i kempy.

Oblíbené ubytování nabízí Chata České Švýcarsko, Hotel Ostrov, Penzion Vlčárna, Hotel Jef, Penzión Les, Hotel Belveder, Penzion Kamzík, Chata na Tokáni, Ubytování Janov, Penzion Jana, často navštěvovaná oblast NP, kterou jsou Jetřichovice a náročnější klienti zde najdou i hotely s bazénem či wellness.

rezervujte ubytování

Často zdejší chaty a chalupy i penziony mimo sezónu nabízí slevové pobyty a díky tomu se jedná o celkem levné ubytování, i když v létě je samozřejmě pobyt díky teplejšímu počasí nejen v Českém Švýcarsku příznivější.

Když si vyberete ubytování dle své libosti, popřemýšlejte nad místy, kam se podívat.

Tipy na výlety

Co byste rozhodně neměli minout, je Pravčická brána. Tento unikátní skalní útvar je největší přírodní bránou na Evropském kontinentu. Jedná se o úkaz, který tvoří hlavní symbol celé oblasti.

Pravčická brána České Švýcarsko

Pravčické bráně patří také Sokolí hnízdo z 18.století, kde najdete galerii a dobovou restauraci. Po vstupu do areálu se pak vydejte nejrůznějšími trasami a cestami na vyhlídky. Pěší turistika zde je opravdu relax :) A hlavně se vždy hodí mapa, tak ji nezapomeňte.

Pokochat se výhledem do krajiny můžete v kteroukoli roční dobu.

Pěkné jsou i soutěskyEdmundova a Divoká, kde se svezete na lodičkách. Nedaleká rozhledna v Janově také stojí za návštěvu.

Určitě zajeďte i do Jetřichovic a vydejte se vzhůru na zdejší vyhlídku Mariinu i Vilemíninu, z kterých je vidět opravdu hodně do okolí.

V oblasti Českého Švýcarska se nalézá mnoho hradů i skalních hradů, například Falkenštejn, Šaunštejn, Loupežnický hrádek a další. Celou oblastí se můžete pohybovat jak pěšky, na kole, autem, autobusem či po vodě. V každém případě je z čeho vybírat. Určitě navštivte i Dolský mlýn, kde se točily i české pohádky (převážně s čerty :)).

Milovníci řemesel mohou zavítat do Mýdlárny Rubens v obci s malebným názvem Růžová. Koho zajímá novodobější, válečná historie, může se podívat na komplex podzemních vojenských továren v Rabštejně.

Turistické trasy i cyklotrasy vedou skrz mnoho zajímavých míst. Objevíte zde velmi bohatou faunu i floru. Výhledy a panoramata nejenom skalních útvarů. Živost a nádhera celé oblasti je ještě doplněna o velmi podrobný a příjemný informační systém. Pokud se rozhodnete cestovat po Českosaském Švýcarsku, nebudete mít o informace nouze. Česká republika má mnoho skvostných míst a Českosaské Švýcarsko patří rozhodně mezi ty, které byste měli vidět.

Letní dovolená

Pro každého je zde něco, v nabídce je pronájem chalupy i ubytování v soukromí, rekreační středisko nabízející pobyt s polopenzí, ubytovat se můžete i v apartmánech a kdo má rád kemp, také si přijde na své.

Můj tip je chalupa a soukromé ubytování.

A protože sleva se hodí vždy, nebojte se zeptat, to přece nic nestojí.

Saské Švýcarsko

Rozhodně si nenechte ujít ani Pevnost Koenigstein, vzdálenou pár kilometrů od německých hranic a také skalní most Bastei, který najdete v oblasti Saské Švýcarsko.

Napsat komentář