Nejlepší navigace do mobilu – offline a zdarma


Nejlepší navigaci do mobilu zdarma a bez připojení k internetu by asi chtěl každý. O jedné vím, má stále aktuální mapy a opravdu je zadarmo. Nevěříte?

Google mapy – nejlepší navigace do auta

offline mapy google 2

Každý, kdo používá mobilní telefon se systémem Android, má k dispozici bezplatné mapy od Google. Pomocí nich se dá nejen dohledat jakákoliv adresa v České republice, ale také v zahraničí. Velmi dobré a aktuální mapové podklady umožňují pomocí těchto map i bez problémů jezdit autem, protože nechybí ani 3D pohled a hlasová navigace. Pokud chcete mít aktuální přehled o dopravní situaci, je třeba být neustále online připojen k internetu.

Jasně, v Čr to často není problém, protože mobilní operátoři nabízí datové balíčky s několika GB a ty než vyčerpáte, museli byste jezdit autem denně od rána do večera.

Co ale dělat, pokud pojedete do zahraničí, kde je ten tarif za roaming podstatně vyšší? Poradím v následujích řádcích.

Jak nastavit Google maps pro offline použití

Mapy od Google mají jednu super funkci a tou je možnost stažení určité oblasti na mapě do mobilu a to VČETNĚ hlasové navigace. Proto jsem s nimi letos bez problémů projezdil celé Korfu a nestálo mě to ani korunu.

TIP: Zkuste také české mobilní mapy od Seznam.cz.

Pokud o této vychytávce doposud nevíte, čtěte dál, jak na to, abyste si nejen v létě na dovolené, ale třeba i během vánočních výletů neztratili za hranicemi.

Spusťte Google Mapy

Vyberte oblast, kterou chcete stáhnout. V mém případě ostrov Zakynthos. Klikněte na symbol vlevo nahoře (MENU), jak je vidět na obrázku.

Offline mapy Google

Klikněte na odkaz Offline oblasti.

Offline mapy Google 3

Vyberte volbu Stáhnout offline oblast.

Offline mapy Google 4

Protože jste si na začátku již konkrétní oblast vybrali, stačí ji pouze „zarovnat“ aby se celá vešla na displej. Podle místa, kolik máte v mobilu (tabletu) nebo na externí paměťové kartě, se vám zobrazí další informace.

Poté stačí kliknout na volbu Stáhnout.

Offline mapy Google 5

Dle rychlosti internetového připojení (ideálně na WI-FI), se mapy stáhnou a je hotovo. Od této chvíle můžete cestovat nejen autem, ale třeba i pěšky, autobusem, vlakem nebo letadlem a uvidíte aktuální mapy i dopravu podle toho, kde právě jste.