Nejlepší navigaci do mobilu zdarma a bez připojení k internetu by asi chtěl každý. O jedné vím, má stále aktuální mapy a opravdu je zadarmo. Nevěříte?

Google mapy

Každý, kdo používá mobilní telefon se systémem Android, má k dispozici bezplatné mapy od Google. Pomocí nich se dá nejen dohledat jakákoliv adresa v České republice, ale také v zahraničí. Velmi dobré a aktuální mapové podklady umožňují pomocí těchto map i bez problémů jezdit autem, protože nechybí ani 3D pohled a hlasová navigace. Pokud chcete mít aktuální přehled o dopravní situaci, je třeba být neustále online připojen k internetu.

Jasně, v Čr to často není problém, protože mobilní operátoři nabízí datové balíčky s několika GB a ty než vyčerpáte, museli byste jezdit autem denně od rána do večera.

Co ale dělat, pokud pojedete do zahraničí, kde je ten tarif za roaming podstatně vyšší? Poradím v následujích řádcích.

Jak nastavit Google maps pro offline použití

Mapy od Google mají jednu super funkci a tou je možnost stažení určité oblasti na mapě do mobilu a to VČETNĚ hlasové navigace. Proto jsem s nimi letos bez problémů projezdil celé Korfu a nestálo mě to ani korunu.

TIP: Zkuste také české mobilní mapy od Seznam.cz.

Pokud o této vychytávce doposud nevíte, čtěte dál, jak na to, abyste si nejen v létě na dovolené, ale třeba i během vánočních výletů neztratili za hranicemi.

Spusťte Google Mapy

Vyberte oblast, kterou chcete stáhnout. V mém případě ostrov Zakynthos. Klikněte na symbol vlevo nahoře (MENU), jak je vidět na obrázku.

 

Klikněte na odkaz Offline oblasti.

Vyberte volbu Stáhnout offline oblast.

Protože jste si na začátku již konkrétní oblast vybrali, stačí ji pouze „zarovnat“ aby se celá vešla na displej. Podle místa, kolik máte v mobilu (tabletu) nebo na externí paměťové kartě, se vám zobrazí další informace.

Poté stačí kliknout na volbu Stáhnout.

Dle rychlosti internetového připojení (ideálně na WI-FI), se mapy stáhnou a je hotovo. Od této chvíle můžete cestovat nejen autem, ale třeba i pěšky, autobusem, vlakem nebo letadlem a uvidíte aktuální mapy i dopravu podle toho, kde právě jste.

Takže máme mapy, to je základ a co se ještě může hodit?

Sdílejte článek s přáteli
  • 25
  •  
  •  
  •