Nejlepší přírodní koupaliště v České republice

Léto je pro mnohé z nás jistě nejkrásnější roční období. Je hezké a teplé počasí, studenti a učitelé mají prázdniny a mnozí z nás tráví čas i na pěkné dovolené. V létě se dá také dělat spoustu skvělých aktivit.


Většina z nás v parných letních dnech vyhledává nějaké to venkovní osvěžení na koupalištích. A na nejkrásnější koupaliště v Česku se teď podíváme.

Žena ve vodě

Lipno vodní nádrž je moře v Česku

Asi mnohé z vás nepřekvapí, že v prvních větách tohoto článku se budeme věnovat českému moři. Řeč je samozřejmě o vodní nádrži Lipno, kterou můžete navštívit na jihu Čech. Rozloha Lipna je téměř 60 kilometrů čtverečních a kolem celé přehrady se nachází spousta kempů a různých aktivit. Zábavy v letních měsících si tu užijete vážně požehnaně. Za zmínku jistě stojí skvělý lanový park, bobové dráhy, cyklostezka dlouhá 25 kilometrů a také pěší turistické trasy, které vedou po hezkých jihočeských památkách.

Co se týče čistoty vody, tak nemusíte mít vůbec žádné obavy. Voda je čistá a  její teplota tu dosahuje díky šumavským vrchům něco kolem 20 stupňů. Přehrada Lipno žije především z turistického ruchu a tak se tu v okolí této překrásné přehrady nachází mimo kempovacích míst i mnoho penzionů, hotelů a samozřejmě také restaurací. Ubytování hledejte zde.

rezervujte ubytování

Místní také velice pečují o pláže, kterých se okolo Lipna vyskytuje mnoho. Nejlepší pláže lze najít v Lipně nad Vltavou, ve Frymburku a také v Černé v Pošumaví. Pro vodní radovánky si můžete zapůjčit lodičky, plachetnice či třeba vodní šlapací auto a navštívit tak i tzv. ostrov Tajvan nacházející se přibližně uprostřed této přehrady.

Pokud vám na Lipně zrovna nebude přát počasí, lze využít možností ke koupání denně otevřený AquaWorld. Ten nabízí spoustu tobogánů a dalších atrakcí. Na Lipně není o zábavu nouze a není divu, že Lipno je vyhledávanou destinací i pro mnohé zahraniční turisty.

Co ještě v okolí Lipna musíte navštívit

Stezku v korunách stromů

Výstavu modelů z Lego kostek

Kde leží Lipno se podívejte na mapě

Hlučínské jezero – krása na severu Moravy

Další hezké místo pro vodní radovánky se nachází na Severní Moravě. Hlučínské jezero se právem řadí mezi nejlepší koupaliště u nás a to hlavně díky stabilně čisté vodě a mnoha zábavním atrakcím. Nechybí zde samozřejmě štěrková a travnatá pláž a tak se můžete válet u vody třeba celý den.

Na jezeře si lze zkusit i vodní lyže, windsurfing či třeba jízdu na loďkách a rybolov.

Voda jezera má kolem 22 stupňů a průměrná hloubka tu dosahuje okolo 4 metrů. Po děti je tu k dispozici dětské brouzdaliště, takže o své nejmenší nemusíte mít strach. Pokud by vás již voda omrzela, můžete navštívit třeba minigolfová hřiště, tenisové kurty nebo si zahrát plážový volejbal. Také tu jsou i pěkné cyklistické trasy, takže i milovníci cyklistiky si zde příjdou na své.

Jako všude jinde, i v blízkém okolí Hlučínského jezera se nachází spousta barů, restaurací i hotelů. Každý víkend se tu také pořádá spousta koncertů a diskoték. Podívejte se na nabídku ubytování v okolí Hlučína. Oblíbený je autokemp Hlučín.

Hlučínské jezero na mapě

Vodní nádrž Trnávka – místo klidu a odpočinku

Přehrada Trnávka se nachází na Vysočině. Disponuje především krásným okolím a klidným prostředím. U Trnávky se nachází několik pláží, které jsou pravidelně upravovány a udržovány v čistotě. V blízkostí této nádrže se nacházejí i lesy, takže pokud budete prahnout po odpočinku ve stínu, tak  pro něj nemusíte chodit daleko.

Jak to již bývá zvykem všude jinde, i zde je možnost zapůjčit si různé sportovní i vodní pomůcky – šlapadla, loďky a dokonce i horská kola, která se dají půjčit i na celý den. A cena? Pouze 100 korun! Pokud jste vášnivý rybářem a máte povolení, tak Trnávka je tím pravým místem i pro rybolov. Na své si přijdou i milovníci historie. V okolí Trnávky se nachází spousta turistických tras vedoucích k zajímavým historickým památkám.

Ubytování zde najdete mnoho, oblíbený je prázdninový dům PACL Červená Řečice.

Nádrž Trnávka taky najdete na mapě

Pěkné koupání v přírodě nabízí i Lom v Mikulově na jižní Moravě a také jezero v Píštanech u Litoměřic v severních Čechách.

Další koupaliště a aquaparky v Čechách, o kterých jsme psali

dítě na matraci

Víte také o pěkném koupališti, které by zde nemělo chybět? Napište váš tip do komentářů pod článkem.

1 komentář u „Nejlepší přírodní koupaliště v České republice“

  1. Kamencove jezero u Chomutova je take super koupani a hlavne cista voda cely rok.

Napsat komentář