Nesebar Bulharsko podruhé autobusem mhd


Nesebar je jedno z nejhezčích měst v Bulharsku a proto jsme jej navštívili ještě jednou autobusem mhd. Tentokrát ale nejen historickou část, ale i nový Nesebar.

Jak sem dojedete od Avliga beach hotelu na Slunečném pobřeží už jsem popisoval v prvním článku o Nesebaru, takže asi není třeba opakovat. Můžete sem dojet i lodí nebo výletním vláčkem.

Nesebar podruhé

nesebar bulharsko autobusem

I tentokrát jsme vystoupili u větrného mlýnu na konečné, ale nešli do historické části, nýbrž se vrátili zpět kolem větrného mlýna a poté pokračovali vlevo podél pobřeží až k pláži. Opět potvrdím, že moc lepších pláží než Sunny beach v Bulharsku asi není, protože i ta, co jsme viděli dnes, byla pěkně „zelená“ od chaluh.

Nesebar Bulharsko podruhé 3

Sice měli všudypřítomní rackové co k jídlu, ale na koupání to bylo asi až hodně metrů od moře – raději jsme nezkoušeli.

Poté jsme pokračovali od pláže ulicí do kopce a objevili několik dětských hřišť a také malý park s parádní vyhlídkou na přístav Nesebar a také výše zmíněnou pláž.

Nesebar Bulharsko podruhé 5

Protože cca půl kilometru od moře jsou všude skoro jen hotely a „domorodci“ moc ne, popošli jsme tedy dál do města, abychom si prohlédli, jak se zde žije i mimo turistickou oblast.

Nesebar Bulharsko podruhé 12

Co dodat, je to podobné jako v Čr, domy, auta, lidé.

Jen mně osobně vadí ta bulharština, která je až moc podobná ruštině. Bulharsko – český slovník najdete zde.

Měl jsem ji sice ve škole jen 2 roky, ale mnohem příjemnější jazyk už je pro mě angličtina, i když jím mluví Bulhar. Bohužel to se zde moc často nestává, jsou ale vyjímky, jako např. průvodčí v autobusu. Jeli jsme zde busem 6x a z toho 3x jela stejná průvodčí :)

Část města jsme tedy prošli, zjistili, že se sice odtud dá staré město pěkně vyfotit, ale jinak tu moc zajímavého není, proto jsme dál pokračovali opět na polostrov do starého Nesebaru.

Nesebar Bulharsko podruhé 29

Nesebar Bulharsko podruhé 31

Starý dobrý historický Nessebar

Protože mi od minulé návštěvy chybělo nafotit několik míst, která jsme vynechali, šli jsme tedy kolem autobusové zastávky doprava k molu, kde právě přistával katamarán.

Také zde v moři byli vidět medůzy, poprvé v Bulharsku, jinde jsme na ně nenatrefili – naštěstí.

Nesebar Bulharsko podruhé 34

Chybějící část města jsem nafotil a na oběd jsme zavítali opět do známé restaurace Fast food. 2x pizza a light coca cola – 8leva a bonus wc zdarma :)

3 hodiny procházení na sluníčku nám stačily a tak jsme se vydali zpět. Bohužel jeden bus nám ujel, tak jsme museli čekat na další. Naštěstí jen 15 minut. Zdejší mhd jezdí celkem často a dojedete s ním až do letoviska Sveti Vlas.

Nesebar Bulharsko podruhé 45

Bulhaři i Rusové, hulváti jsou oba národy

Nepochopím jednu věc, ještě než vystoupili lidé z autobusu, už se tam cpali ti co na něj čekali venku. Bohužel to ale nebyli jen Bulhaři, ale i Rusové. Oba národy jsou asi dobrý hulváti, ono to začíná tím, když vás předbíhají u jídla v hotelu, ale i na chodníku, když neví po jaké straně se správně chodí.

Takže Bulharsko sice není špatná země na dovolenou, je levná, to ano, ale chování zdejších lidí a další věci, které mi vadí, asi nebudu chtít opakovat. Jsem rád, že jsme zde byli, ale podruhé se sem rozhodně vyrazit nechystáme.

Dovolená, zájezdy, ubytování

Dovolená ve městě Nesebar a okolí – vybírejte zájezdy na Invia.cz

Ubytování v Nesebaru rezervujte na Booking.com

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář