Netradiční dovolená v Čechách

Už vás také nebaví táhnout se k moři, kde je příšerné vedro a na plážích hlava na hlavě? Zatoužili jste po klidu, krásné přírodě, kulturních památkách nebo jiných zajímavostech, které máme přímo pod nosem?


Když se zrodí dobrý nápad, tak zjistíte, stejně jako my, že všude dobře, doma nejlépe.

Je třeba si vytýčit kritéria

Pohodlí cestovat vlastním vozem nenahradí nic. Zastávky činíte dle vlastního přání, v kufru automobilu můžete s sebou vézt cokoliv je vám libo. Kdo zatouží po kombinované dovolené, kde bude relaxovat, využije bohatý wellnes program, seznámí se s novými městy, jejich kulturou a uměním, zajímavostmi a atrakcemi, může si zajet třeba do Harrachova.

Nejenom zimní centrum

Mnohým může toto město splývat se zimními radovánkami, ale opak je pravdou. Zažít se zde i v létě dá leccos, nuda však rozhodně ne. Kdo se rád čvachtá v bazénu, ve vířivce, nechá se hýčkat kouzlem solné jeskyně, medovou masáží a parafínovým zábalem, vybere si zajisté z mnoha četných akčních balíčků v některém z místních hotelů (Harrrachovka, Bílý Hořec, Fit Fun a další).

Propojení pobytů může znamenat také vždy jiný wellnes program a procedury, vybrat si můžete také polopenzi, plnou penzi či připlatit za služby all inclusive.

harrachov wellness

Budete překvapeni

Velkým překvapením je, že na kopcích se místo lyžařů prohánějí motokáry, v lesích nalezneme lanová centra a bobové dráhy, zajímavý je i výstup na Čertovu horu, který lze kombinovat s cestou s využitím lanovky. Skvělým zážitkem je také turistický výšlap k 10 metrů vysokým Mumlavským vodopádům.

mumlavské vodopády

Návštěva Hornického muzea s prohlídkou originální štoly, Muzea skla a Sklárny Harrachov, Ski muzea, Pivovaru Harrachov se sklárnou Novosad a syn, založenou před r. 1712.

sklárna harrachov

Vaření piva přímo před očima hostů v restauraci je dokonalým a gurmánským zážitkem. Ale hříchem by bylo navštívit světově známé ski – centrum a nevidět skokanské můstky!

harrachov skokanské můstky

Je libo v dovolené v Čr pokračovat?

Také jste už někdy zažili, že se vám nechce ještě domů a stále byste pokračovali v rekreování, než vám dojdou finance a elán? Z Harrachova je po cestě na Moravu ještě mnoho dalších možností, které lze využít – návštěva aquaparku Babylon v Liberci s mnoha vodními atrakcemi a venkovní sluneční terasou, Botanická zahrada v Liberci, která překročila již 120 letou věkovou hranici nebo liberecká ZOO s překrásnými a vzácnými bílými tygry.

botanická zahrada liberec

Dalším skvostem mezi městy na trase je Hradec Králové, který učaruje zaručeně každému. Za návštěvu kromě centra rozhodně stojí Obří akvárium, procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky. I taková dovolená může být dostatečným načerpáním nových sil a studnicí neotřelých zážitků. Není nic jednoduššího než ji vyzkoušet na vlastní kůži!

Netradiční a neobvyklé může být i ubytování v Čr. Vybírejte na Booking.com

dovolená v ČR

Napsat komentář