New Bohemia a opět Jágr

Pátý díl cestopisu z Ameriky, kde jsme navštívili stát Virginia a oblast New Bohemia a také města Jamestown, Williamsburg a Lancaster.


Stát Virginia

Odjíždíme do státu Virginie, na hřbitově vidíme na hrobech česky – odpočívá otec – Josef …, nar. …, zemřel … a vedle syn Joe … 1937 již anglicky. Vidíme hroby prvních přistěhovalců a zakladatelů New Bohemia – Chudoba, Hanzlík, Cibula, … museli si zvolit tento název, protože „Bohemia“ již byla někým rychlejším zaregistrována.

new bohemia usa

Fotím hrob 16-leté dívky, která by před týdnem slavila 17. narozeniny. U přejezdu fotím auto – drezínu, jede opravovat něco na trati, po silnici přijelo na přejezd, vysunulo kolečka a odjelo jako drezína po kolejích.

Jamestown

Trajektem přejíždíme do Jamestownu, fotím repliku lodi, která v roce 1607 přivezla první osadníky z Velké Británie.

Williamsburg USA

V prvním hlavním městě USA ve Williamsburgu ožívá duch 18. století, celoročně jsou otevřeny historické obchody, pošta, řemesla a vězení, parkoviště je zdarma, ale vstupy jsou drahé – denní permanentka = 32 $.

Lancaster je město „omišů“

V Lancasteru žijí Amish lidé jako před staletími, chodí starodávně oblečeni, žení se mezi sebou, chlapi se neholí, na dopravu využívají koně, neradi se fotí.

Lancaster USA

Staré škrpály mají jako květináče.

Bota květináč - USA

Obědváme historický hot-dog po jejich, připomíná nám to Německo, klobása 15 dkg v žemli, na to kyselé zelí + kečup, přílohy – sladký zelný salát + kyselá zelenina, s colou za 4 $.

Narozeniny na dovolené v USA – to je věc !! Navíc je první pondělí v září = svátek Labour Day, česky Svátek práce. Snídáme musli s rozinkami + mléko + kávu + ovoce (bluma, banán, jablko …). Odjíždíme do tréninkové haly Washington CapitalsPinev Orchard Ice Arena, v 10.10 hod. začíná trénink – to měla Martina připraveno jako překvapení pro nás. Hledáme Jardu Jágra, jediná divačka ví, že přiletí v neděli 9.9.2001 a na první trénink přijde ve středu 12.9., dnes hrají jen místní tj. Kanaďané a Rusové. Rádi nám prý podepíší cokoliv, poháry mládežnických družstev stojí volně na policích, nabízí noviny pro děti a ženy.

Podívejte se, kolik stojí aktuálně zájezdy do USA. Celkem dobré v porovnání s cenami v roce 2001, kdy byl dolar za 40kč.

1.Díl cestopisu – Letíme do New Yorku
2.Díl cestopisu – Niagarské vodopády
3.Díl cestopisu – Po stopách Dominika Haška a Jaromíra Jágra
4.Díl cestopisu – Washington – Hlavní město USA
5.Díl cestopisu – New Bohemia a opět Jágr
6.Díl cestopisu – Philadelphia, oceán a návrat domů

Napsat komentář