Nezapomeňte na cestovní pojištění


Do zahraničí dnes jezdí stále více lidí. Někdo za prací, další za zábavou v rámci výletů, ale neméně oblíbené jsou i dlouhodobější dovolené.

Samozřejmě informací o tom, co si před cestou zjistit nebo na co se zaměřit v rámci dané země, bylo již napsáno mnoho. My se proto zaměříme na vás samotné a tedy na vaši ochranu z hlediska vašeho zdraví, popřípadě i na ochranu vašeho majetku v podobě zavazadel.

Pamatujte na to, že pokud se něco stane na území České republiky, hradí veškeré zdravotní výlohy vaše zákonné pojištění. Pokud se však zraníte, nebo onemocníte za hranicemi, již si musíte zásahy lékařů hradit z vlastní kapsy. A abyste do ní nemuseli sáhnout, je možné využít cestovní pojištění do zahraničí. Tedy pojistný produkt, který je aplikován právě na tyto případy a který by tak měl mnohým cestovatelům přinést nejenom klid, ale i jistoty v tom, že se jim cesta neprodraží.

letadlo2
Letadlo

Kdy a jak uzavřít?

Jelikož má mnoho pojišťoven v podmínkách, že pojistku musíte uzavřít ještě před cestou, je termín sjednání jasný. Samozřejmě dnes už nutně nemusíte na pobočku pojišťovny, či dokonce sjednávat schůzku s obchodním zástupcem. Plně vám stačí internet a možnost sjednat cestovní pojistku právě tímto způsobem. A díky moderním technologiím to lze zvládnout skutečně i na poslední chvíli – třeba cestou na letiště v rámci vašeho chytrého mobilního telefonu. Ostatně přesně takto to řada lidí také dělá, jelikož dnes je uzavření dané pojistky otázkou několika minut. Jediné, co k tomu potřebujete, jsou identifikační údaje vaší osoby – z vašeho občanského průkazu, popřípadě z vašeho cestovního pasu.

Důležité samozřejmě je danou pojistku nejenom také ihned zaplatit – nejlépe kartou, ale uložit si i informace v podobě kartiček, na kterých najdete potřebná telefonní čísla, nebo i čísla vaší smlouvy. Ty slouží k následnému kontaktu s pojišťovnou, v případě pojistné události. Samozřejmě na závěr dodáme, že nejlepší cestou je jít přes různé kalkulačky porovnávače. Proč? Jelikož díky nim máte možnost uzavřít nejlevnější cestovní pojištění, které na trhu vůbec je. Může tak stát pouze několik desítek nebo stovek korun za celý váš pobyt, a to ať už vyrážíte kamkoliv.

Myslete i na rozsah služeb

Zapomenout byste rozhodně neměli ani na rozsah služeb, které jsou v pojistce zahrnuty. Na mysli máme různá rizika, která mohou nastat. Základem je jistě to zdravotní, které se může vztahovat na situace, kdy se zraníte či onemocníte a budete potřebovat ošetření, léky, operaci či transport. To vše následně v rámci pojistných limitů zaplatí vaše pojišťovna a tak se není třeba ničeho obávat.

Další možností, která se k pojistce vztahuje, může být pojištění vašich zavazadel nebo sportovní výbavy. Tato součást pojistek se vztahuje hlavně na situace, kdy se vám ztratí na letišti, nebo vám jsou odcizeny třeba z hotelového pokoje, nebo dopravního prostředku. V takovém případě pojišťovna uhradí způsobenou škodu.

Užívejte si bezstarostnou dovolenou

Cestovní pojistka však může přispět i k tomu, že se budete cítit doslova bezstarostně. Jak je to možné? Třeba díky pojištění odpovědnosti, které bývá také samozřejmou součástí. Tato součást pojistky nám říká, že pokud způsobíme omylem škodu na majetku nebo na zdraví, také ji můžeme nahlásit jako pojistnou událost a tak se nemusíme bát, že bude třeba vytáhnout naši peněženku. Stejně tak ale mnohé pojišťovny nabídnou i asistenční služby, nebo finanční pomoc. Ukradne-li nám někdo peněženku s doklady i penězi, nemusíme zoufat. Nejenom, že nám pojišťovna může nové peníze zaslat, ale stejně tak může zařídit i vydání nových dokladů. My si tak můžeme dále užívat zážitků, které jsou s poznáním zahraničí spojeny.

Související:

Cestovní pojištění do Chorvatska. Jaké vybrat a kde jej sjednat

2 komentáře u „Nezapomeňte na cestovní pojištění“

  1. Článek sice starý, ale přesto se zkusím zeptat. Mohu si odhlásit zdravotní pojištění v ČR, když si sjednám cestovní pojištění? Pokud se mi cokoliv stane, tak peníze budu stejně četpat z cestovního a ne ze zdravotního pojištění, nebo se pletu? Děkuji za radu.

  2. @andrea běž s tímhle dotazem spíš někam do poradny, než sem do komentářů – můžeš zkusit Finance.cz. Můj skromnej názor je, že to nejde, ale jistej si nejsem. Každopádně ani tak cestovní pojištění nezanedbávat, kryje třeba i storna zájezdu (respektive to se dá dokoupit), případně se na to mrkni sem Ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni ;)

Napsat komentář