Nezapomenutelné zájezdy do slunné Itálie


Itálie, kterou každoročně navštíví tisíce turistů, je častým a oblíbeným cílem letních zájezdů k moři. Zájezdy do Itálie jsou velmi žádané, a to nejen v Čechách především díky dobré dostupnosti.

Vzhledem k tomu, že je Itálie omývána z východu i západu hned několika moři, je její pobřeží poměrně rozmanité. Zatímco na východním pobřeží jsou pláže převážně písčité, západní pobřeží je spíše skalnaté a pláže jsou zde většinou oblázkové. Ovšem i zde najdete v některých letoviscích pláže pokryté zlatavým pískem.

Šikmá věž v Pise - Itálie

Všechny zájezdy do Itálie tedy poskytují poměrně široké spektrum možností a na své si zde přijdou především milovníci přírody, písčitých i oblázkových pláží.

Italské pláže jsou zpravidla dlouhé a poměrně široké, poskytují tím pádem dostatek prostoru všem svým návštěvníkům. Na většině pláží je k dispozici plážový servis – lehátka se slunečníky, bary, restaurace, pizzerie i bohatá nabídka vodních sportů a atrakcí.

benátky

benátky 2

Rekreační střediska jsou v Itálii většinou rušnější, ale je možné si objednat také zájezd do klidnějších destinací, které jsou zejména v jižní části Itálie – Kalábrii.

Vzhledem ke své bohaté historii nabízí Itálie nemalé potěšení také pro milovníky historie. Památek je v Itálii opravdu velmi mnoho a neexistuje snad kout země, kde byste na nějaký z těchto historických skvostů nenarazili. Dovolenou v Itálii je tak možné plánovat i dle toho, které památky bychom chtěli během naší dovolené navštívit.

Jasná volba pro rodiny s dětmi

Rodiny s dětmi zajisté ocení takové zájezdy do Itálie, které jim umožní být na místě co možná nejdříve. Ideální volbou tak je především Severní Jadran, který navíc nabízí nádherné široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, který je pro dítka jakéhokoliv věku naprosto ideální. Žebříčku popularity v této oblasti jasně vévodí Lignano, Bibione, Caorle a oblíbené je i Rimini.

Jedním z rušnějších míst je také oblast Ligúrie, která své návštěvníky láká členitějším pobřežím, krásnými promenádami a malebnými městečky. Svou rozmanitostí, průzračným azurovým mořem i krásnou přírodou pak lákají jižněji položená letoviska, která jsou oproti severu oázou klidu a odpočinku. Milovníci klidnějších míst tak mohou zavítat především do oblastí Kalábrie či Kampánie. Podobný klid a nádhernou přírodu nabízejí také ostrovy Elba, Sardínie a Sicílie.

Ospedaletti (Liguria)

liguria

Zájezdy do Itálie jsou zkrátka báječnou příležitostí nejen k relaxu a odpočinku na prosluněných plážích, ale také k plánování nejrůznějších výletů, ať již po přírodě, malebných městečkách či historických památkách.

Všichni, kteří již do Itálie zavítali, potvrdí, že je zemí velice rozmanitou, plnou příjemných, usměvavých a upřímných lidí s nepřebernými možnostmi všestranného vyžití.