Niagarské vodopády


V podvečer vyjíždíme od hotelu Howard Johnson na sever, čekali jsme frontu směr New York, ale ona je i z New Yorku, projíždíme Bronx ve tmě v koloně čtyři proudy tam i zpět.

Jedeme okolo 40 mil/hod. jako všechny pruhy, chvíli nás předjíždí levý pruh, chvíli pravý, chvíli my je, žádný pirát silnic a policie je vidět výjimečně, už řidiče za ta léta naučili jezdit. Slyšíme divné zvuky, Martina zastavuje u krajnice, ale je to způsobeno mezerami v betonové silnici (jako na dálnici v bývalé NDR). Ve 20,50 hod. volá Martina do motelu Myflower v Milfordu, že přijedeme později, ve 21,30 hod. jsme na místě, v TV na HBO zpívá Madonna live z Madison Square Garden.

Po snídani jedeme na sever do Hartfordu – rodiště Marka Twaina a Herriety Beecher Stoweové (Chaloupka strýčka Toma).

Hartford USA

Ve státě Connecticut bydlí i Miloš Forman a Ivan Lendl, svačíme broskvi. Pokračujeme na východ do Martinou nenavštíveného státu Rhode Island, v Providence se stavujeme jen pro pohledy ve Visit Centru, na dámském WC mají zajímavou oblázkovou podlahu. Miloš začíná fotit SPZ různých států, pokračujeme do Bostonu – stát Massachusetts, Martina slyšela, že je to krásné město. Hledáme místo na zaparkování na ulici, ale volno je jen u hydrantu nebo žluté čáry na obrubníku = zákaz, projíždíme italskou ulicí a končíme v nadzemních garážích. Fotíme se v přístavu, prší.

Boston USA

V italské trafice se ptáme po Harvard university, je prý daleko (možná ji uvidíme cestou), ale ona je v sousedním městě Cambridge, při odjezdu vidíme budovy Boston university.

Niagáry už se blíží

Míříme směrem západním, cesta se podobá dálnicím v SRN – stromy po stranách a zelený prostřední pruh, nyní pojedeme dlouho po silnici číslo „90“, po 30 min. se ptáme u pumpy a směřují nás dobře, z přeháňky je liják. Hledám v katalogu se slevovými kupony hotel pro nocleh a nacházím jen za 59 $, Martina chtěla pod 50 $, spíme kousek za Worcesterem v motelu Rodeway Inn ve Sturbridge, kupony na slevu 30 $ neuznávají. Ráno v recepci dostáváme při návratu klíčů 4x buchtu ke snídani/svačině, čeká nás osm hodin jízdy k Niagarským vodopádům, navigátorem je mimořádně maminka, protože jedeme stále west, Martina využívá tempomat a řídí s nohama v tureckém sedu. Projíždíme Springfieldem (Bárta Simpsona asi NE), dálnice je lemována lesy, uprostřed je široká louka, provoz na stupni 1, vidíme sekání trávy v dělícím pruhu, čtu si první knihu. Obědváme v McDonaldovi smažené kuřecí řízečky + hranolky + colu, sedíme na stylových dřevěných židlích z větví.

McDonalds USA

Na parkovišti fotím pravé americké trucky, v Buffalu zatáčíme na sever na silnici 290 a 190.

Truck USA

Jsme ve státu New York, blížíme se ke Kanadě a obáváme se, že si ani nevšimneme přejetí hranice, ale najednou se stočíme ke správnému parkovišti, nad ním visí balón. Z Hard Rock Caffe vykukuje půl auta a na zdi je nápis Beatles, jdeme kolem sochy Nikoly Tesly k vyhlídkám na Niagarské vodopády a na Kanaďany, kteří z lodiček koukají na vodopády ze zdola z kanadské strany, voda z Lake Erie teče do Lake Ontario.

Niagara Falls USA

Za 6 $ fasujeme žluté pláštěnky – trochu páchnou a jdeme pod vodopády, je zde vodní mlha a jsme přímo v nich !! Jdeme ke kanadským vodopádům, je 20,30 hod. a začíná laserová show, vracíme se k autu, orientujeme se podle balónu a odjíždíme směr Buffallo, ale Martina vidí levný hotel Lodge Ekonomy – 59 $ + tax, bydlíme, lehce večeříme a vracíme se k vodopádům. Fotíme barevnou laserovou show, kocháme se hukotem a světly, vidíme mlýnské kolo, vracíme se ve 23,15 hodin šťastni. Další vrchol !!

Niagárské vodopády - USA 2

V roce 2001, kdy jsme byli v Americe, stál 1USD 42kč, v porovnání s dnešním kurzem, kdy dolar stojí o 15kč méně je radost cestovat a hlavně když je možnost si vybrat z mnoha zájezdů různých cestovek a dovolenou si koupit online na několik kliknutí :)

Důležité odkazy

Niagara na Youtube (video)

Mapa – kde se nachází Niagarské vodopády

Wikipedie

1.Díl cestopisu – Letíme do New Yorku
2.Díl cestopisu – Niagarské vodopády
3.Díl cestopisu – Po stopách Dominika Haška a Jaromíra Jágra
4.Díl cestopisu – Washington – Hlavní město USA
5.Díl cestopisu – New Bohemia a opět Jágr
6.Díl cestopisu – Philadelphia, oceán a návrat domů