Nin – chorvatské město nedaleko Zadaru


Nin v Chorvatsku je opravdu krásné místo, které najdete 16 km severozápadně od města Zadar.

Nin Chorvatsko recenze

Město Nin je opravdu krásné a velmi staré město také se mu říká  „město slavné minulosti“ nebo „nejstarší chorvatské královské město“. Je zde spousta památek, ale i bohatý noční život, trhy s ovocem, zeleninou i suvenýry.

TIP: Starigrad – Paklenica v Chorvatsku a divoký západ Karla Maye

V roce 2010 dostalo historické město NIN v severní Dalmacii  získalo ocenění „Evropská destinace nejvyšší kvality„. V Chorvatsku jsem navštívila více míst, ale tohle je jednoznačně nejlepší.

Léčivé bahno – zajímavé místo, co navštívit

V bezprostřední blízkosti se nachází ložisko léčivého bahna ( peloidy mají tepelné účinky, prohřívají organismus nejen povrchově, ale i i hlouběji položené orgány mají protizánětlivý a analgetický efekt). Bahna jsou jen pár metrů od moře, proto je dobré si na sobě třeba hodinku bahno nechat a pak skočit do moře, určitě je to super i na pleť a slanou vodou se vše perfektně smyje.

TIP: Zajímavý je zde ostrov Vir, který je nyní spojený s pevninou mostem.

Bar je tak 15-20 metrů od moře tak že určitě doporučuji zajít tam na sklenku.

Velmi blízko je také solana kde se vyrábí sůl bez jakéhokoliv použití mechanizace a nově i muzeum soli.

Trasa autem

Pocházím z Prahy a Nin je vzdálen 895 km.

TIP: Sabunike v Chorvatsku ukrývá příjemnou písečnou pláž

Pokud vím existuje na internetu perfektní trasa přes Slovinsko a ne po dálnici, takže se vyhnete poplatkům a cesta je opravdu příjemná a je na co koukat. My většinou jezdíme na noc tak že cesta trvá cca 9-10 hodin.

Písčité pláže

Pláže jsou zde písčité s pozvolným vstupem do vody a super i na na procházky, jelikož jsou velmi dlouhé. Oblíbená je Ninská laguna.

Ubytování Nin Chorvatsko

Co se ubytování týká, jsou zde kempy, mobilní domy a opravdu perfektní soukromé apartmány (od 25 eur za 4 pokojový apartman).

Mapa, kde leží Nin

Nin Chorvatsko mapa

Levné ubytování v Ninu

Související články: