Northeim v Německu je malé město plné památek

Máte-li rádi návštěvu malých, ale zato velice útulných měst, která jsou plná historických památek a mají opravdu co nabídnout, tak návštěvy Northeimu zcela jistě nebude litovat.


Northeim Německo

Northeim Německo

Vzhledem k faktu, že město Northeim nebylo jako jedno z mála německých měst za dob druhé světové války vybombardováno, tak je celé centrum města tvořeno historickými domy, které pochází až z 15. století našeho letopočtu a které jsou postaveny dle tolik typické německé dobové architektury.

Když se tedy procházíte zdobenými dobovými uličkami města, dalo by se říci, že doslova cítíte jeho jedinečnou a kouzelnou atmosféru.

V Northeimu se nemusíte bát přeplněných ulic turisty, kapsářů pohybujících se v davech nebo předražených cen. Ne, nic z toho v Northeimu nenajdete, ba naopak – ulice mnohdy bývají prázdné, nezamčené kolo i po několika hodinách zůstane stát na svém místě a ceny jsou oproti jiným městům opravdu lidové.

Northeim Německo 2

Na fotografii je jedna z hlavních ulic města, kde je i místní čtyřhvězdičkový hotel Schere.

Theater der Nacht

V překladu, Divadlo noci, je v širokém okolí vyhlášené divadlo na které je obtížné sehnat lístky již několik měsíců před samotným představením. Jedná se totiž o naprostý unikát a senzaci co se kulis týče. Již samotná budova divadla vypadá velmi atypicky a skrývá v jeho zdech můžete naleznout několik tváří – na fotografii můžete vidět střechu divadla, která je tvarovaná coby čepice s bambulou a kdy je ona bambule hlavou draka.

Northeim Německo 3

Toto divadlo má navíc po celém městě rozestavěny postavičky, které se úzce váží jednak k samotným představením, ale také k historii celého města.

Northeim Německo 5

Northeim Německo 4

Wieterturm

Vzdálíte-li se zhruba tři kilometry od centra města, můžete dojít až na samotný vrchol kopce nacházející se v nadmořské výšce 326 metrů a kde se mimo jiné nachází i takzvaná Wieterturm, neboli vyhlídková věž, která každému, kdo jí navštíví, nabízí nádherný výhled atmosférický na celé město.

Northeim Německo 6

Máte rádi Německo? Přečtěte si další články o této zemi.

Northeim Německo 7

Fotografii výhledu máme bohužel pouze pod věží a za ne moc vhodných podmínek.

Obecné informace

  • Rozloha: 147 km2
  • Počet obyvatel: zhruba 30 000
  • Poloha: střed Německa, spolková republika Dolní Sasko
  • Okolní města: Göttingen, Hannover

Závěr

Northeim je nádherné městečko vhodné k navštívení zejména pro ty, kteří mají si libují v malých historických městech s poklidnou atmosférou a nerušivým prostředím. Toto město si vytvořilo své nejsilnější stránky tam, kde jiná města mají své slabiny.

Ubytování v Northeimu

Další články z Německa:

Napsat komentář