Nový park v Litoměřicích

Během uplynulého roku probíhaly v parku v Jiráskových sadech zahradnické úpravy a koncem března byl konečně otevřen pro veřejnost.

Jiráskovy sady – nový litoměřický park

Pokud nejste z Litoměřic, ale přesto byste se do nového parku rádi podívali, pak vězte, že jej najdete, pokud vyrazíte z litoměřického náměstí (případně od sochy Karla Hynka Máchy – který často chodil i na Radobýl) kolem pošty směrem do kopce vedoucího až na Mostnou horu a asi ve třetině cesty vpravo uvidíte park.

Park Litoměřice - Jiráskovy sady 14

Kdo chodí do nedalekého gymnázia, Vám případně poradí pokud byste netrefili, což se ale snad nemůže stát, protože park je velký a rozhodně jej nepřehlédnete ani z auta.

Půjdete-li pěšky, tak uvidíte sochu vojáka, která zde stojí už pár desetiletí a vlastně u ní je z jedné strany do parku vstup.

Původní „lesopark“, jak v minulosti na některých místech park vypadal, je nyní vzdušný, mnoho stromů vykáceno, křoví úplně vymizelo, hrozné děravé chodníky, pokud se to tak před úpravou dalo nazvat, nyní dostaly nový povrch i nové trasy po celém parku, takže i děti na koloběžkách nebo dospělí na in-line bruslích se zde v současné době bez problémů projedou bez obav z pádu.

Co ale velmi park oživilo, jsou nové barevné kovové lavičky, pěkná fontána na místě původního jezírka a asi největším tahákem budou pro děti nově předělaná hřiště s novými atrakcemi, prolézačkami, houpačkami, kompletně předělaným hřištěm na basketball a také dopravním hřištěm.

Park Litoměřice - Jiráskovy sady 4

Původní kavárna Park Cafe stojící uprostřed parku má nový vstup, již se nechodí bokem jako dříve, ale přímo rovně od nových „vodotrysků“ :)

Přesně takto si představuji kvalitně provedenou práci, na rozdíl od „milionového parku“ v Ústí nad Labem :-/

A kdo by rád ještě viděl nějaká místa na sportování v Litoměřicích, pak tento článek Vám jistě pomůže v rozhodování.

Mapa – Kde najdete na mapě Jiráskovy sady.