Nyské jezero v Polsku je prima výlet z Čech


Měli jsme na jaře volný víkend a tak nás napadlo udělat si krátký výlet autem do Polska. Nechtěli jsme jet příliš daleko, proto se našim cílem stala dvě velká jezera víceméně kousek od hranic s Českou republikou. Hranici jsme překročili ve Velkých Kuněticích a pokračovali dál na sever.

Nyské jezero – Jeziero Niskie – Polsko

Nyské jezero - Jeziero Niskie Polsko

Nejprve jsme dojeli k jižní části Nyského jezera do malé vesničky jménem Siestrzechowice, ve které je možné pohodlně zaparkovat přímo u hráze, vyjít několik schodů a poté se už jen kochat výhledem na jezero. Po krátké přestávce jsme pokračovali dál. Objeli jsme Nyské jezero a zastavili se Nyse, což už je poměrně větší polské město nedaleko jezera. Krátce jsme se prošli po náměstí, nakoupili pár drobností a vyrazili k druhému, tedy Otmuchowskému jezeru s plánem, že se zde zabydlíme v kempu, který jsme našli na mapě.

TIP: V Polsku navštivte i Mazurská jezera.

Ještě dříve, než jsme samotné druhé jezero viděli jsme nalezli kemp na jeho břehu. Bezmyšlenkovitě jsme zaplatili ubytovací poplatek. Vzápětí jsme toho ale litovali.

Výhled na jezero byl sice hezký, avšak přístup k vodě byl velmi špatný a z nějakého důvodu byl kemp plný karavanů a starších poláků. Skoro to vypadalo, že tu snad žijí dlouhodobě, vzhledem k tomu, že bylo teprve jaro a turistická sezóna ještě zdaleka nezačala.

Nyské jezero - Jeziero Niskie Polsko 2

Ačkoliv byl správce kempu poněkud rozčarovaný, vrátil nám peníze a my se vydali hledat jiný kemp. Nakonec jsme se vrátili k Nyskému jezeru, kde jsme nalezli velký kemp. Už při příjezdu ke kempu jsme míjeli velké parkoviště a několik velkých rybích restaurací. U samotného kempu, který se rozprostíral na velké ploše v lese jsme nenalezli žádnou recepci či vrátnici, tak jsme jednoduše vjeli dovnitř. Kemp byl poloprázdný, nenalezli jsme tu žádné sociální zařízení, takže vlastně doposud nevíme, zda jsme tam byli „načerno“ nebo legálně. Spali jsme v autě tak, jak jsme ostatně měli od začátku v plánu a bylo to fajn. Večer jsme zakončili posezením na polském pivě, které nebylo špatné.

Nyské jezero ubytování

Další zajímavosti v Polsku:

1 komentář u „Nyské jezero v Polsku je prima výlet z Čech“

Napsat komentář