Obecní koupaliště Strašnov


Strašnov, malá víska blízko Mladé Boleslavi či Benátek nad Jizerou. Na mapě ho najdete mezi obcí Brodce a Pískovou Lhotou, spadá pod nedaleké Krnsko a ten kdo jej nezná, koupaliště těžko najde. Mezi místními je totiž velmi utajované…

Obecní koupaliště Strašnov

Není se čemu divit. Každý kdo malé, ale čisté koupaliště navštívil, pokaždé se i vrátil. Je usazené mezi fotbalovým hřištěm a místním hostincem. Kde v téže budově sídlí i obecní úřad, ubytovna, posilovna a kabiny fotbalistů, zároveň slouží i jako WC a převlékárna pro návštěvníky vodní nádrže. Ti se zároveň mohou osvěžit pitím i jídlem z hostince, který v parných dnech otevírá od 13:00. Ovšem ten s čistotou a nabídkou lehce pokulhává, tak doporučuji si spíše vzít z domova nějakou dobrou svačinu.

Koupaliště Strašnov
Koupaliště Strašnov

Přesto, že se jedná o menší obecní koupaliště, pojme samotný bazén několik desítek vyznavačů letního sportu. Nabízí skokanský můstek, i objemné brouzdaliště pro nejmenší. Celkově je zde především myšleno na naše nejmenší, což rodiče vezmou za vděk. V areálu jsou k dispozici další aktivity, jako tenisový kurt, plážové hřiště na volejbal a místo pro petangue. V bezprostřední blízkosti nádrže je i dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami. Prostor kolem bazénu nabízí příjemný stín mezi korunami stromů, i místo pro celodenní opalování. Kolem celého bazénu jsou posázené lavičky, pro větší pohodlí návštěvníků. Na své si přijdou především rodiče s dětmi, na které uvidíte z každého koutu areálu a oni samy nikdy neodcházejí nespokojeni.

Pokud rádi vyměníte klid, pohodu a rodinnou atmosféru za luxus a šum davů lidí, je toto místo pro vás to pravé ořechové. Každodenní návštěva nikdy neomrzí, ale můžete se zastavit třeba jen po cestě za jinými zážitky. Vstupné se hradí vždy na celý den, ačkoliv při cenách (dospělí 40,-/děti 20,-)  to vůbec nevadí.

Doporučujeme:

Napsat komentář