Oběťmi italské siesty v městech Treviso, San Donà di Piave a Padovy


V srpnu minulého roku jsme se s přítelkyní během týdenního pobytu na severu Itálie rozhodli se jít podívat na autobusové nádraží ve městě Lido di Jesolo. Chtěli jsme totiž zjistit, kam všude nás autobusy z tohoto nudného plážového města mohou dovést nejlépe bez přestupování.

Takových měst byl sice dostatek, ale vybrat nějaké, které by nám esteticky vyhovovalo, bylo dosti obtížné. Nakonec jsme si ale vždy poradili a během pár dnů jsme takto navštívili celkem čtyři malá města severu Itálie, o kterých bychom nikdy nevěděli, kdybychom na ně nenarazili na jízdním řádu na nádraží.

Treviso

První naší zastávkou bylo městečko Treviso vzdálené přibližně 30 kilometrů od Benátek. Cesta trvala jen něco málo přes hodinu. Historické centrum městečka je ohraničeno nejen krásnými hradbami, ale i potokem, který teče podél nich. Zaskočila nás ale jedna věc, na kterou jsme si postupem času s dalšími výlety zvykli. Tou věcí byla italská siesta, které jsme se stali oběťmi. Protože se nejedná o turistické město a tudíž není turisty navštěvované, ulice byly téměř prázdné a všechny obchody zavřené. Narazili jsme snad jen na jedno otevřené zdejší knihkupectví. To nám ale v žádném případě nebránilo procházet se městem a užít si jeho krásy.

Dovolená v Itálii

San Donà di Piave

Dalším námi navštíveným městem bylo město San Donà di Piave. Cesta tam trvala zhruba stejně dlouho jako do předchozího města. Bylo ještě mnohem menší a ulice tam byly navíc prázdnější a tišší. Už nám nějak bylo jasné, že podobně to bude vypadat v kterémkoliv městě, do kterého pojedeme. Byli jsme s tím smířeni. Zjistili jsme také, že Italové v těchto malých městech neumí moc anglicky. Nebylo tam téměř nic k vidění, a tak jsme po ne příliš dlouhém pobytí v něm vyrazili se zklamáním domů.
Výprava autobusem do dalšího města obsahovala přestupy a zároveň to byla ta nejnáročnější cesta.

Padovy

Po jednom přestupu jsme dorazili do Padovy, kterou jsme sice měli v plánu navštívit. Avšak prozatím to náš cíl nebyl, a tak jsme z Padovy vyjeli autobusem do dalšího města uzavřeného v hradbách – do Cittadelly. Bohužel se od ostatních navštívených měst moc nelišila, ale protože jsme tam byli již dopoledne, alespoň jsme si stihli v kavárně něco dát. Po dvou hodinách jsme se vydali zpět do Padovy.

Ta  byla od všech navštívených měst naprosto odlišná – byla obrovská a byla tam velká spousta lidí. Prošli jsme si její krásné centrum a park.

Park v Itálii

Bohužel jsme se ale nedostali do kaple Scrovegni, ve které se nachází freska Giotta di Bondone, gotického malíře a jednoho z prvních velikánů malířství v Evropě.

Každý z těchto výletů, ať jsme z něho byli nadšeni více, či méně, byl pro nás velmi dobrou zkušeností a ukázaly nám Itálii z trochu jiného pohledu. Mnohem zajímavější zkušenost, než ležet na pláži, nebo se přejídat pizzou.

Levné ubytování v Itálii u moře

Související: