Objevte krásy jarního Turecka


Příjemné jarní teploty, nízké ceny, všudypřítomné úsměvy a hlavně žádné davy turistů, to je jarní Turecko. Právě období před letní sezonou je ideální na návštěvu tureckých letovisek.

Na rozdíl od masové turistiky v létě, je totiž jarní období ideální pro aktivní dovolenou, procházky, návštěvu památek či nákupy. A to vše za zlomek letních cen.

Luxusní hotely za ceny 3 hvězdiček

Potřebujete vypnout a utéct od práce a zimy, a do letní dovolené daleko? Ideální čas vyrazit na pár dní do některého z tureckých letovisek. Z německých a rakouských letišť létají pravidelné spoje do Antalye, Bodrumu nebo Izmiru prakticky denně. Kromě luxusu 5 hvězdičkových resortů za cenu 3 hvězdičkových v letní sezóně využijte dalších služeb, které oblast v tomto období nabízí.

Kadeřník za čtvrtinu

Kadeřník, pedikúra nebo masáže? Zatímco mimosezonní ceny jsou v tureckých lirách, v létě jsou obdobné částky účtovány v eurech, např. střih a barvení polodlouhých vlasů stojí v letovisku Turgutreis nebo Side mimo sezonu kolem 60 tureckých lir (necelých 300 Kč, kurz se pohybuje okolo 4,2 – 4,7 Kč za 1 TL), v době letního vrcholu si kadeřníci naopak dovolí naúčtovat 50 až 60 euro (1300 – 1580 Kč). Obdobné je to s masážemi, pedikúrou, manikúrou či kosmetickými službami, které jsou v Turecku na špičkové úrovni.

Příjemné počasí na aktivní dovolenou

Teploty stoupají k příjemným 30° C, ale moře s teplotou kolem 20° C je stále na vás dosti studené? Ideální čas na procházky, kolečkové brusle, kolo nebo horskou turistiku. Obzvláště turistika je v tomto období vhodná vzhledem k optimálnímu počasí.

Pláž v Turecku

Současně výletní místa nepraskají ve švech a netrávíte čas ve frontách na jízdenky nebo vstupenky. Vyhlídkovou lanovkou Olympos Teleferik, výlet do oblasti Kappadokie nebo koupání v horkých pramenech Pamukkale? Právě jarní měsíce jsou perfektní na objevování tureckých krás.

Nezapomeňte na nákupy

Zatímco v letních měsících se na oblíbených trzích objevuje jen „fejkové“ zboží, protože jsou obchodníci naučení, že turisté touží po značkách za pár euro. V mimosezonním období jsou trhy více tradiční, zaměřené spíše na zeleninu, ovoce, bylinky a spotřební zboží do domácnosti.

Tržnice Turecko

I zde samozřejmě platí jiné ceny než v letním období. Je libo kilo pomerančů za něco málo přes 4 Kč nebo jablek za 10?

Tržnice v Turecku

Zájezdy do Turecka

Související:

Dovolená v Alanyii v Turecku: Hotel Güral

Napsat komentář