Obora Holedná – Brno


Problémem většiny míst v dnešní době je nedostatek zeleně, kvůli rozsáhlé infrastruktuře. Lidé si stěžují na znečištěné ovzduší, nedostatek parků na odpočinek či příjemné procházky. Brno je však v tomto ohledu neuvěřitelně výjimečné. Na tento jinak velký problém má poměrně rozsáhlé, 327 hektarové řešení. Je to Obora Holedná.

Nachází se v Brně mezi sídlišti Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. Leží kolem kopce Holedná s nadmořskou výškou 391 m a jeho nejvyšším bodem je vrch Hobrtenky (405 m. n. m.) v Kohoutovických lesích. U obory se nachází zastávka a malé parkoviště pro návštěvníky.

Největší výjimečností obory je to, že se nachází ve velmi rušném městě. Poskytuje tak útočiště pro kohokoliv, kdo potřebuje na chvíli vypnout. Je domovem muflonů, daňků a divočáků.

Obora Holedná - Brno

Můžete tak na vlastní oči vidět přirozené chování těchto zvířat. Obora je místo plné zážitků jak pro dospělé, tak i pro děti.

Celou oborou totiž prochází naučná stezka, který poskytuje informace a zajímavosti o přírodě kolem. Cestičky jsou sice spletité, ale nemusíte se bát, informační tabule vás zavedou vždy tam, kam chcete jít.

Je také takovou malou oázou. Je skvělým místem na rodinné či romantické procházky. Přestávku od chození si můžete udělat v jednom z několika altánků pro tento účel. Cestou oborou narazíte nejen na krásnou zvěř, ale i na stejně krásné stromy, květiny, či jezírka. Obora vás nezklame v žádném ročním období. Na jaře jsou stromy obsypané bezpočetným množstvím barevných květů. V létě obora potěší osvěžujícím chládkem všude, kam se podíváte. Na podzim se můžete ponořit do typických barev tohoto období, skutečně vás pohltí. V zimě se po několika vločkách přemění na kouzelnou pohádkovou krajinu.

Zda je pondělí nebo neděle, květen nebo listopad, ráno nebo večer, vezměte si vodu a něco na zub a navštivte Oboru Holedná v Brně. Stane se místem, kam se budete vždy rádi vracet.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář