Obří akvárium Hradec Králové

Obří akvárium v Hradci Králové, známé také jako „Mořský svět“, je jednou z největších atrakcí tohoto typu v České republice. Toto fascinující zařízení nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do podmořského světa a pozorovat širokou škálu mořských organismů, od malých rybiček až po velké rejnoky a žraloky.

Obří akvárium Hradec Králové recenze

Hlavním lákadlem obřího akvária v Hradci Králové je bezpochyby velké nádržové akvárium, které simuluje podmínky otevřeného oceánu a umožňuje návštěvníkům procházet tunelem pod vodou, což vytváří pocit ponoření do mořského světa. Kromě toho zde mohou návštěvníci obdivovat různé druhy korálů, exotických ryb a dalších mořských živočichů, které jsou prezentovány v menších akváriích a tematicky uspořádaných expozicích.

Obří akvárium Hradec Králové 9
Tunel v obřím akváriu

Vzdělávací aktivity

Mořský svět klade velký důraz na edukační aspekt a snaží se zvýšit povědomí veřejnosti o významu ochrany mořského prostředí a jeho obyvatel. Návštěvníci se mohou dozvědět o ekosystémech, ohrožených druzích a vlivu lidské činnosti na oceány. Pro školy a skupiny jsou nabízeny vzdělávací programy a workshopy, které jsou vedeny zkušenými lektory.

Návštěva obřího akvária v Hradci Králové je nezapomenutelným zážitkem pro lidi všech věkových kategorií. Je to šance prozkoumat krásy podmořského světa bez nutnosti cestovat do exotických destinací. Kromě toho je to výborná příležitost pro rodiny s dětmi a školní skupiny, aby se zábavnou formou učily o přírodě a významu její ochrany.

Giant aquarium, jak je také tento dům nazýván, (někdy také mořský svět nebo mořské akvárium Hradec Králové), je dvoupatrový, protože akvárium, které se nalézá vevnitř, je opravdu několik metrů vysoké a do místnosti s klasických stropem by se nevešlo.

Obří akvárium Hradec Králové
Obří akvárium Hradec Králové

Najdete v něm mnoho sladkovodních ryb, když budete mít štěstí uvidíte jak ryby krmí potápěč (potápěčka :)

Obří akvárium Hradec Králové 7
Potápěčka

A také chodba akváriem je velmi zajímavá, ryby plavou nad vámi, jak je vidět na fotkách.

Obří akvárium Hradec Králové 2
Ryby nad vámi rozhodně zaujmou

Dům Envi nabízí kromě prohlídky akvária i část tropické přírody z Jižní a Střední Ameriky a také tropickou lávku v deštném pralese, dětem se jistě bude líbit.

Můžete si zde zakoupit mnoho tematických předmětů, které se vztahují k „obyvatelům“ tohoto domu.

Parkování

Naproti akváriu lze zdarma zaparkovat, ulice se jmenuje Baarova.

Aktuální akce, vstupné i otevírací dobu najdete na webu.

Web: www.obriakvarium.cz

Mapa

Líbil se vám Envi Dům s obřím akváriem? Pak musíte vidět i Mořský svět v Praze.

Ubytování v Hradci Králové