Obůrka v Bílé – zookoutek s divokou zvěří v Beskydech


Řadíte-li se mezi milovníky zvířat a přírody? Trávíte rádi čas procházkami na čerstvém vzduchu s možností prohlédnout si z blízka lesní zvířata, která před vámi běžně v lese prchají? Pak je lesní obůrka v obci Bílá to pravé místo pro váš příští výlet.

Beskydech, v těsné blízkosti státní hranice se Slovenskem, se nachází obec Bílá, jež bývá častým cílem turistů, sportovců i výletníků. Jedním z méně známých lákadel obce je lesní obůrka, která vznikla v roce 2014, a jež je dokonalým cílem pro kratší procházku. Obůrka se nachází v lese za loveckým zámečkem a disponuje šesti ohradami, které obývají například jeleni, srnky, daňci, mufloni a divočáci.

Přístup k obůrce je velice snadný, dá se totiž dojet až k ní a bezplatně zde zaparkovat. Příznivci kratších procházek mohou využít bezplatné parkoviště u Ski areálu a k obůrce (cca 1,5 km) dojít pěšky po cyklostezce nebo po označené lesní stezce. Podél cyklostezky se nachází hned několik dětských hřišť, na kterých se cestou tam či zpátky mohou děti do sytosti vyřádit.

TIP: Pěkné přírodní koupání nabízí nedaleká přehrada Horní Bečva.

V obci Bílá se kromě zmiňované obůrky nachází také několik lesních stezek, které můžete prozkoumat například na horských kolech či koloběžkách, jež vám zapůjčí včetně ochranných helem v místní půjčovně. Pokud se zde vydáte v období podzimu, máte velkou pravděpodobnost, že si z lesa odnesete i bohatou nadílku hub či borůvek. Výlet rovněž můžete spojit s výstupem na nedalekou Súkenickou rozhlednu (Čartak). V zimních měsících je obec navštěvovaná milovníky zimních sportů. Ski areál Bílá se nachází přímo v obci a nabízí hned několik sjezdovek. Pokud vás na vašem výletu přepadne hlad či chuť na něco dobrého, můžete se zastavit v některé z místních restaurací na dobrou kávu či oběd. V přilehlém okolí se nachází hned několik hotelů v případě, že byste si váš výlet chtěli prodloužit na celý víkend.

Fotogalerie

Související:

Velká Čantoryje – nejvyšší vrchol Slezských Beskyd