Obzor: Dovolená v Bulharsku pro každého


Dovolená v Bulharsku se v poslední době stává velmi žádanou a to hlavně díky  poměru nízkých cen a kvalitních služeb. Mnoho starších generací Vám řekne, že by do Bulharska nejeli, protože jídlo ani ubytování za moc nestojí. V současné době se ale Bulharsko velmi rozvinulo v oblasti turistického ruchu a kvalita dovolené je srovnatelná s jinými, podstatně dražšími, destinacemi.

Uvažujete o dovolené do Bulharska ale nevíte do jaké oblasti se vydat? Turistických destinací je v Bulharsku nespočet a každá nabízí něco jiného, takže spokojeni budou i ti nejnáročnější cestovatelé. My Vám nyní přinášíme recenzi na bulharskou oblast Obzor, která nepatří mezi ty nejnavštěvovanější i přesto, že nabízí velmi kvalitní služby.

Základní informace o Obzoru

Obzor je malé přímořské městečko ležící 70 km severně od Burgasu.

obzor bulharsko 02

Je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnější destinace.

obzor bulharsko 01

Centrum města je večer velmi rušné. Naleznete zde nádherné náměstí lemované mnoha stánky, občerstvení ale i pár diskoték.

obzor bulharsko 03

Pokud máte rádi turistiku, je pro Vás Obzor jako stvořený, protože se nachází na vysokém břehu v blízkosti hor a lesů.

obzor bulharsko 04

Ubytování

Na dovolené v Obzoru jsme byli celkem dvakrát, pokaždé v jiném penzionu. Preferujeme skromnější ubytování, proto jsme volili menší penziony.

TIP: Ubytování v letovisku Obzor v Bulharsku vybírejte zde.

Když jsme do Obzoru jeli poprvé, tak jsme se ubytovali v penzionu Zlatá Kotva.

Penzion Zlatá Kotva - Obzor Bulharsko

Ubytovací služby byly perfektní. Úklid každé ráno, česky mluvící obsluha v restauraci a výborné jídlo, tím vším by se dala Zlatá Kotva popsat.

Penzion Zlatá Kotva - Obzor Bulharsko 4

Penzion se nachází 200 m od centra města a 200 m od pláže.

Velkou výhodou je vlastní obchod s potravinami i pečivem, takže pokud nemáte zaplacené snídaně, nemusíte ráno chodit nikam daleko. Penzion má také vlastní restauraci s nádhernou atmosférou a skvělým jídlem.

Penzion Zlatá Kotva - Obzor Bulharsko 3

Druhou dovolenou jsme strávili v penzionu Kalina Garden.

Penzion Kalina Garden - Obzor Bulharsko

Stejně jako Zlatá Kotva, tak i Kalina Garden měl svou restauraci, kam rádi chodili nejen hosti z penzionu.

Penzion Kalina Garden - Obzor Bulharsko 4

Úklid zde probíhal každý druhý den, pokoje byly útulné a konkrétně ten náš byl s balkoném a výhledem na park a moře.

Penzion Kalina Garden - Obzor Bulharsko 2

K dispozici jsme měli i klimatizaci, televizi a menší lednici. Kalina Garden je jeden z těch penzionů, kde kvalita služeb odpovídá lepším hotelům.

Penzion Kalina Garden - Obzor Bulharsko 3

Pláž

Znáte to zklamání, když přijedete na dovolenou a velká část pláže je placená, nebo zabraná plážovými hotely? To se Vám v Obzoru nestane. Plážových hotelů je zde jen pár, takže místa na pláži je dost.

Pláž - Obzor Bulharsko

My jsme zde byli koncem srpna a nedá se říct, že by byla přelidněná. Místo jsme našli každý den bez problémů a skoro u moře. Na pláži je čisto a vstup do vody je pozvolný, což uvítají hlavně cestující s dětmi.

Aktivity v Obzoru

Byala je turistické městečko, které můžete vidět už z pláže v Obzoru. Asi čtyři dny jsme přemýšleli, jestli se tam vydáme a nakonec jsme šli.

Pláž - Obzor Bulharsko 2

Oba jsme zvyklí na dlouhé procházky a na pohyb celkově a musím říct, že to byla opravdu náročná cesta.

moře obzor bulharsko

Zpátky jsme museli jet taxíkem, protože bychom zpátky do Obzoru přišli až večer. Pokud nemáte děti a nevadí Vám náročnější túry, pak se na Byalu vydejte, ten výhled za to stojí.

byala turistické městečko bulharsko

V Obzoru je menší koloseum, kde jsme měli možnost vidět cvičení psů, taneční soutěž i výstavu psů. Vstup je zdarma a pokud si vyberete místo v horních řadách, budete mít vystoupení s výhledem na moře. My jsme přímo do kolosea viděli i z balkónu, ale nebylo to ono, proto jsme chodili přímo dovnitř.

koloseum obzor bulharsko

Dovolená, zájezdy, ubytování

Zájezdy

Ubytování

Přečtěte si ještě