Od trojmezí k trojmezí aneb Severočeši u Bodamského jezera


Směrem k Bodamskému jezeru jsme v konfiguraci dvou motorek, dvou řidičů a dvou batůžků (spolujezdkyň) vyrazili vloni v srpnu.  Bodamské jezero patří mezi největší evropská jezera, je největším německým a zároveň rakouským jezerem, ve Švýcarsku pak druhým největším. Jeho lokace byla jedním z kritérií, která nás k němu zavedla.

Od trojmezí k trojmezí

Bodamské jezero

Protože i my pocházíme z trojmezí, pro změnu česko-polsko-německého. Co by bylo lepší zvolit za první cestovní cíl než trojmezí německo-rakousko-švýcarské?

Mapa Trojzemí - Bodamské jezero

Během našeho pobytu v této oblasti se ubytovali na 2 noci v Gasthof zum Schloss v německém Amtzellu, který kromě útulných pokojů nabídl i regionální kuchyni. Odtud jsme cestou obklopenou sady i vinohrady vyrazili k jezeru. Celkem naše jednodenní cesta čítala 234 kilometrů – včetně zajížděk – například k Affenberg-Salemu, kontaktní ZOO, kde žijí makakové v prostředí blížícímu se jejich přirozenému.

Amtzell Německo
Sipplingen Německo 2

Naší první zastávkou bylo městečko Sipplingen. Kombinacemi místní architektury s panoramatickými výhledy na jezero se lze kochat prakticky odkudkoli, místy se nabízí i výhled na hrad Meersburg. Ať už jedete na kole, na motorce, autem, vlakem nebo pěšky.

Sipplingen Německo

Cestou ke švýcarským hranicím se počasí prudce zhoršovalo. V Kostnici už pršelo vydatně, příliš jsme se proto ve městě, kde byl souzen Jan Hus, nezdrželi – i tak déšť naši krasojízdu výrazně zpomalil. Povedlo se nám zabloudit do kostnického přístavu, odkud jsme naštěstí brzy našli cestu na most přes Rýn.

TIP: Krásné je také Gardské jezero v Itálii.

Švýcarsko jsme prosvištěli přes Steinach, v St. Margrethenu jsme znovu překročili Rýn, pokračovali jsme Rakouskem přes Bregenz do Lochau, odkud jsme pozorovali jeden exemplář Zeppelinu (muzeum Zeppelinů se nachází ve Friedrichhafenu, který byl též jedním z průjezdních bodů naší trasy).

Lochau Švýcarsko - vzducholoď

Lochau Švýcarsko

Počasí se mírně umoudřilo, proto jsme se rozhodli vykoupat. Společnost nám dělala labuť, očividně zklamaná tím, že nemáme nic na zub. Také jsme se zde doslova na vlastní kůži přesvědčili, že pověst o čistotě vody v jezeře nelhala. Nebylo většího relaxu, než nechat hejno malých rybek okusovat nám nohy. Jen do těch bot se pak těžko lezlo. Kolem známého Lindau jsme se následně vrátili do Amtzell, odkud jsme následující den pokračovali do Švýcarských Alp.

Ubytování u Bodamského jezera

Související:

Ženevské jezero – druhé největší ve Střední Evropě

Napsat komentář