Odbavení na letišti Praha. Postup, jak to zde probíhá


Zajímá vás, jak probíhá odbavení na letišti Praha? V roce 2019 je opět několik novinek, tak pokud jste ještě letos neletěli, nebo letíte poprvé, přečtěte si, na co si dát pozor.

Letiště Václava Havla prochází stále nějakými změnami a ani letos to není jinak. Pokud jste pár let neletěli, asi se budete divit.

Letadlo Smart Wings - letiště Václava Havla Praha
Letadlo Smart Wings na letišti Václava Havla v Praze

Odbavení na letišti Praha

První fronta, která zde na vás čeká, je už při odbavení kufrů a tašek. Obvykle to je cca 2h před odletem, nám se podařilo zde být ještě o hodinu dříve, takže jsme se celkem divili, že už odbavení jede a to celkem 9 přepážek a jedna fronta nejednou. Asi je to lepší řešení, protože když jsou volné jen 2 přepážky a fronta je až k východu, asi to není nejlepší .

U přepážky předložíte cestovní doklady a dostanete palubní lístky (letenky).

Tentokrát jsme díky „Fišerovi“ měli povoleno 23kg na zavazadlo, takže jsme se v pohodě vešli s našimi 3 taškami a kufry.

Odbavení zavazadel bez problémů a dále hurá k další kontrole. Zde je trošku novinka, palubní lístky nekontroluje zaměstnanec, ale sami si u vchodu pípnete čárovým kódem a jdete dál. Tady je již delší fronta, protože probíhá klasicky kontrola jak vás samotných, tak i všeho co si berete na palubu.  Do malých bílých plastových vaniček dáte veškerou elektroniku, kovové předměty jako třeba pásek, hodinky, já vozím notebook, takže ten je také nutné vyndat z tašky, foťák mohl zůstat v pouzdře (zrcadlovka). Fronta byla krátká, ale to neznamená, že to bylo rychlé.

Představte si, že jdete do „Lidlu“, nakoupíte si na víkend a s tímto jdete ke kontrole. Před námi Asiati, kteří měli víc jídla než my kupujeme na sobotu a neděli pro děti :D

No 15 minut zdržení jasných, tak pozor, jogurty si na palubu opravdu neberte a vše vyndejte z batohů, ledvinek, příručních tašek, resp. vše co by stálo za kontrolu.

Kdo má parfémy, voňavky, sprchový gel, musí být o obsahu pouze do 100ml a toto dát do malých plastových pytlíčků. Zde vám je dají, ale lepší je mít z domova abyste nezdržovali.

Powerbanky pokud máte, nesmí být v cestovním kufru, který jde do podpalubí, ale musíte je mít v příručním zavazadle.

TIP: Zájezdy vybírejte na INVIA.cz, DOVOLENA.cz a TRAVELPORTAL.cz

Poté, co vás i vaše věci zkontrolují, jdete do sekce, odkud pak následně nastoupíte na palubu letadla a vyrazíte za teplem k moři.

Čtěte dále:

Povolené potraviny, které si můžete vzít na palubu letadla

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář