Odbavení zavazadel na letišti Václava Havla v Praze


V roce 2018 proběhly na „Ruzyni“ – Letišti Václava Havla v Praze mnohé změny a pokud jste ještě letos neletěli, možná budete trochu překvapeni. Zde je nový postup odbavení zavazadel.

Jak probíhá nové odbavení zavazadel na letišti v Praze – postup

Jak probíhá nové odbavení zavazadel na letišti v Praze - postup
Zavazadla na letišti

Poté, co nás auto společnosti GO parking vysadilo u letiště u Terminálu 2, jsme pokračovali do odbavovací haly. Zde je v sezoně plno, ať je den nebo noc. Pro děti zde byla ještě před rokem velká šachovnice a také hra Člověče nezlob se, kde se daly zabavit, nyní už zde není nic, wc nejsou v rohu kde bývaly, ale na místě, kde byly přepážky pro odbavení a nově jsou tyto úplně na kraji haly, dalo by se říct vlevo kde bylo původní wc.

Nakonec jsem zjistil, že ty hry pro děti jsou o patro níže.

I když kufry se odbavují cca 2 hodiny před odletem, my přijeli skoro o 3 hodiny dříve ( v pondělí ráno jsem chtěl mít časovou rezervu) a díky aplikaci Prg.aero v mobilu jsem zjistil, že odbavení již probíhá (3 hodiny před odletem) a to rovnou na cca 10 přepážkách. Takže stojíte ve frontě s ostatními turisty, kteří cestují i do jiných destinací, ale díky více přepážkám to celkem „odsejpá“.

Skoro jako v Ikea restauraci při čekání na jídlo :)

INFO: Pokud vás letí víc, jako rodina např. 2 dospělí a 2 děti, máte každý nárok na 15 kilo váhy zavazadla, i když máte třeba jen 3, pak máte nárok na 15kg/kufr/taška, takže 60 kg celkem.

Poté, co se „zbavíte kufrů“, dostanete letenky a pokračujte k novému odbavování, podobně to je, už pokud cestujete třeba do Bulharska z Terminálu 1.

Ukážete  čárový kód na letence a budete pokračovat k celní kontrole, to je také nové. Je to změněno a vylepšeno, aby lidé, kteří tohoto mají více ke kontrole, nezdržovali ty ostatní.

Takže klasika – sundat pásek, hodinky, mobily a další elektroniku odložit do připravených přepravek, aby mohly projet kontrolou a vy projdete „bránou“ a když nebudete pípat, je vše ok.

Vaše zavazadlo může být také vybráno k namátkové bezpečnostní kontrole.

Jídlo a pití

Také důležitá informace, jídlo mít můžete, s tím není problém, nesmíte ale mít pití resp. tekutiny více než 100ml. Mám ale vychytávku – plastovou lahev o obsahu 0,8 L, kde jsme měli vodu, tu vypili a po kontrole jsme si ji před odletem naplnili na wc vodou. Jelikož na letišti je veškeré jídlo a pití předražené, a v letadle dostanete max malý kelímek vody, rozhodně se hodí mít vlastní zásoby. Nejsem proti  utrácení za jídlo, ale raději když mám svojí zdravou svačinku a pití i pro děti.

Na letišti už jen počkáte, až zahlásí, že se můžete dostavit k odbavení a po nasednutí do letadla hurá do nebes a k moři za sluncem a teplem směr letiště Kavala v Řecku.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář