Okruh přes Růžovou vyhlídku ke Slunečné bráně a do Ludvíkovic


Stále se dají najít místa, která navštěvuje minimum turistů a přitom zde je tak krásně. Vydejte se s námi také do Českého Švýcarska, Růžová vyhlídka a Slunečná brána už čekají.

Protože se vždy snažím před výletem zjistit, kde je nejlepší start výletu, konkrétně v tomto případě jsem našel informace, že můžete vyrazit z obce Bynovec, ale nejkratší to je z Ludvíkovic a navíc druhou polovinu cesty půjdete z kopce, což se také hodí zmínit.

Parkování Ludvíkovice

Autem se sem dostanete jednoduše z Děčína, pojedete směrem na Liberec, v Ludvíkovicích odbočíte vlevo z hlavní silnice a za supermarketem Kája pojedete opět vlevo, cedule vám ukáže, kudy ke hřbitovu, je to pak stále rovně do kopce a do lesa. Zde je několik míst, kde lze zdarma zaparkovat.

Ludvíkovice parkování u hřbitova

Kudy k Růžové vyhlídce

Červená turistická značka vás povede po trase E3 a NS Kaňon Labe. Začátek výletu je za hřbitovem, orientační bod je Liščí křižovatka – rozcestí, zde půjdete rovně lesní cestou, s kočárkem se to moc nedá, lepší vyrazit s dětmi, které už chodí. Po 1 kilometru a asi 30 minutách chůze uvidíte první vyhlídku, ze které je parádní rozhled na Děčín, řeku Labe i zdejší skály.

Vyhlídkové místo u Růžové vyhlídky

Po cca 300 metrech je vlevo další vyhlídka, ale ta není nic moc, tak tam ani nemusíte odbočovat, to nejlepší na vás čeká na konci, takže jděte dále a na rozcestí Růžový hřeben – odbočka se dejte vlevo a po asi 300 metrech jste v cíli.

Cesta k Růžové vyhlídce

Je zde jedna lavička jak na vyhlídce, tak i jedna cestou, kudy přijdete, tam tolik nefouká a výhled máte také luxusní. Růžová vyhlídka nabízí pohled na údolí Labe, vlevo na Děčín, v dáli i na Děčínský Sněžník a také Velký Zschirstein v Německu.

Růžová vyhlídka u Děčína

Přečtěte si ještě:

Výhled z Růžové vyhlídky na Děčín

Výhled z Růžové vyhlídky na Labské pískovce

Od auta je to sem 2km a cca 50 minut, takže by byla škoda jít stejnou cestou zpět. Proto doporučuji pokračovat dále a navštívit skalní útvar Slunečná brána.

Kudy ke Slunečné bráně

Od rozcestí Růžový hřeben, kudy jste přišli, se dáte doleva a půjdete po červené. Cesta je pohodová, vede lesem a po 30 minutách a 1,5km ještě před rozcestím Pod kamenských vrchem se dejte doprava po zelené. Fotil jsem to z druhé strany, přijdete po té cestě vzadu.

Cesta ke Slunečné bráně

Část cesty je hodně z kopce a po kořenech, proto vám ten necelý kilometr zabere skoro 20 minut. Ke skalnímu útvaru Slunečná brána je nutné dojít od ukazatele u cesty pár metrů do prudkého kopce, ale stojí to za to, jak se můžete podívat na fotografii.

Slunečná brána

Slunečná brána je součástí menšího skalního města. Je zde i posezení a i když tam právě někdo byl, když jsem fotku dělal, je skvělé, že tam není vidět :)

Cesta zpět k autu do Ludvíkovic

Trasa zpátky na začátek k místu, kde máte zaparkované auto, vede po zelené, takže stačí sledovat značky a nemůžete se ztratit. Od této brány vám těch 2,7km zabere 1 hodinu chůze. Jdete lesem, v podstatě po rovině a do cíle z kopce.

Výlet je to pěkný, pohodovou chůzí těch přibližně 7 km i se svačinou tak na 3 hodinky a pokud půjdete s dětmi a pojedete jako my zpět do Ústí n.L., doporučuji za Děčínem směrem na UL zastavit u stánku s nejlepší zmrzlinou. Byli jsme zde poprvé a byla skvělá, porce i „malé“ byly velké. Odměna musí být :)

Ubytování v okolí

Kam dál na výlety:

Napsat komentář