Omiš Chorvatsko a moje první dovolená autobusem


V tomto článku bych Vám ráda popsala to, jak jsem si s rodinou užila moji první dovolenou v Chorvatsku. Jako způsob dopravy do Chorvatska jsme si zvolili autobus, přišlo nám to levnější než letecky a chtěli jsme si užít rodinnou atmosféru. Cesta probíhala do jisté míry hladce až na to, když jsme dorazili na místo.

Omiš Chorvatsko autobusem

Řidič nejmenované firmy totiž zvolil jako správné řešení to, že nás vysadil u semaforu na červené. Představte si jaké to muselo být když jsme cestovali busem jako 6 členná rodina s dvěma kočárky ve zcela neznámém městě Omiš. Delegát nám ani nepodal potřebné informace o tom, v jakém apartmánu jsme ubytovaní atd. Nebýt mé schopné dcery, nejspíš bychom tam opravdu zůstali.

Omiš Chorvatsko

Jakmile jsme dohledali apartmán a všechno ostatní, zjistili jsme že se nachází 1,5km od pláže ve strmém kopci. Což pro nás bylo velice problematické, jelikož jsme sebou měli 2 malé děti. Tuto vzdálenost jsme absolvovali několikrát denně.

TIP: Ivašnjak Chorvatsko – ideální městečko pro rodinnou dovolenou

Když pominu tyto problémy, měla bych zmínit onen překrásný výhled na ostrov Brač, obrovský skalní masiv a omišské písčité pláže. Také bych chtěla podotknout, že pláž v Omiši je jednou z mála písčitých chorvatských pláží.

Chorvatsko Omiš

Omiš pláže

Kritiky už bylo dost. Teď ta světlá stránka naší dovolené… A bude to už výše zmiňovaná písčitá pláž. Po několika výletech na oblázkové pláže jsme usoudili, že je písčitá pláž opravdu velkým kladem. Další světlá stránka byla vybavenost města. V Omiši se mi nejvíce líbily malebné a úzké chodbičky. A nejen to, celé tohle místo na mě působilo velice sympaticky a vřele. Potkali jsme zde i některé Čechy, což pro mě nebylo moc kladné :) Tamější lidé se k nám chovali velice slušně a pohostinně.

Ráda bych zmínila i to, že je zde opravdu vysoký počet restaurací a kramků se suvenýry.

Všimla jsem si tež, kurzů raftingu a půjčoven kol a loďek. Na co nezapomenu, byly výborné koláče které se prodávaly na pláži. V Omiši je také bankomat, pošta a supermarket zvaný Konzum. Po večer jsme slýchavali dalmacké písně, což bylo opravdu kouzelné. I přes všechny překážky jsme si to tam užili a tak dovolenou v chorvatském Omiši všem doporučuji.

Ubytování – oblíbené apartmány

  • Julija Omiš
  • Duče u Omiše – ubytování v soukromí pro rodiny s dětmi
  • Penzion Dalmacia (Dalmacija)
  • Omiš Nemira
  • Mala Luka
  • Hotel Brzet
  • Kemp Galeb – chatky

Všechny apartmány, vily, pensiony i hotely najdete na Booking.com

Odkazy:

Mapa Chorvatska Omiš

Počasí v Chorvatsku na 14 dní Omiš na webu Yr.no