Orebič – chorvatské přístavní městečko nedaleko Korčuly


Chorvatsko je Čechy často navštěvovanou zemí, právě kvůli své blízkosti, krásným kamenitým plážím, průzračně tyrkysovému moři, nebo také kvůli rozmanitým horám. Orebič recenze je tu.

Tato země a její destinace člověku nabízí klidné a odpočinkové prožití dovolené na pláži, ale nebrání se ani aktivnímu odpočinku jako potápění, vodním sportům, zajímavým kulturním místům, nebo dalekým i nedalekým výšlapům. Zkrátka Chorvatsko nabízí hodně muziky za málo peněz!

Orebič Chorvatsko

Pokud máte zájem spíše o aktivní dovolené určitě doporučuji navštívit přístavní městečko Orebič, které je dobře situováno pod svahem nejvyšší hory poloostrova a zároveň je z jeho břehů dokonalý výhled na nedaleké město Korčula (rodiště proslulého mořeplavce Marca Pola), kde se snadno doplavíte menší loďkou zapůjčenou z přístavu.

Přístav - Orebič Chorvatsko

Chorvatsko Orebič zábava a zážitky

Městečko je hojně navštěvováno právě kvůli rozmanitému prostředí, které nabízí. Můžete si zde zajít do prvotřídních restaurací, kde vám připraví jakoukoli rybu, na kterou máte právě chuť, nebo si zde můžete nakoupit chutná červená vína a ovoce, nebo můžete navštívit (dokonce se i ubytovat) v kapitánských pokojích a domečcích. Také je zde pár památek, které stojí za to vidět. Například spoustu zajímavého nabízí Námořní muzeum, dále je zde impozantní Goticko-renesanční klášter a pyšní jsou i na svůj barokní kostel, který ale uvidíte jen tehdy, pokud si vylezete na horu sv. Ilja.

Klášter - Orebič Chorvatsko

Orebič památky

Námořní muzeum

Město má dlouhou historii spojenou s námořnictvím, a toto muzeum je věnováno právě této tradici. Nachází se v nádherné budově a uvnitř najdete různé exponáty, které ukazují historii mořeplavby v oblasti.

Klášter Františkánů s kostelem Panny Marie Andělské

Tento klášter a kostel stojí na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na město a moře. Je známý nejen svou architekturou, ale i sbírkou uměleckých děl.

Kapitánské domy

Město bylo domovem mnoha kapitánů a jejich domy, postavené v typickém dalmatském stylu, jsou roztroušené po celém městě. Některé z nich jsou nyní otevřeny pro veřejnost a ukazují, jak žili kapitáni a jejich rodiny.

Kostel svatého Marka

Tento kostel je dalším významným náboženským památníkem v Orebiči. Je známý svou jednoduchou, ale působivou architekturou.

Vinice a vinařství

I když nejsou tradičním typem „památky“, vinice na Pelješaci jsou nesmírně důležité pro kulturní a historické dědictví oblasti. Mnohé vinařství nabízejí prohlídky a degustace, kde se můžete dozvědět více o místní vinařské tradici.

Každá z těchto památek představuje unikátní aspekt historie a kultury Orebiče a poskytuje návštěvníkům hlubší vhled do toho, co dělá toto město tak speciálním.

Orebič výlety

Výšlap na tuto horu je opravdovým zážitkem. Hora sv. Ilja je vysoká 961 metrů. Cesta nahoru je místy příjemná, ale místy se člověk u ní hodně zapotí. Ale určitě to stojí za to!

Ilja Chorvatsko

Každým vyšlápnutým metrem se před vámi otevírá celé okolí Orebiče, Korčuly i dalších menších ostrůvků a vzdálenějších hor a brzy máte celý poloostrov jako na dlani.

Vrchol Ilja Chorvatsko

Při zdolávání posledních pár desítek metrů se dostanete téměř až do úrovně oblaků a jakmile přijdete ke konci vaší cesty (označené kamenem), hora vás na oplátku za tu námahu odmění krásným výhledem.

Cesta na Ilju - Chorvatsko

Opravdu ze všech stran vidíte krásné přírodní scenérie hor, moře i skal = pro fotografy úplný ráj.

Tři ostrovy. Vyrazte na plavbu Orebič – Korčula

Dalším krásným výletem je nedaleká objížďka 3 menších ostrůvků. V centru města si můžete objednat menší loďku i s kapitánem, který vás tam doveze.

Orebič Chorvatsko 2

Tyto 3 ostrůvky jsou asi napůl cesty mezi Korčulou a Orebičem a na některém z nich nenaleznete žádné hotely ani domy.

Orebič Chorvatsko

Můžete si tak v klidu a nerušeně celý ostrov projít (zabere vám to cca 2 hodiny), nerušeně se vykoupat, nebo se potápět bez dalších dotěrných turistů. Některé ostrovy (národní ostrovní park) dokonce svým návštěvníkům nabízí koupání ve slanovodních jezerech.

Pro milovníky aktivních dovolených určitě doporučuji Orebič i jeho horské a ostrovní krásy navštívit.

Ubytování v Orebiči (booking)