Orientation day – druhý den v Texasu

Druhý den v Texasu je můj první pracovní. I když ne tak docela, tento den se poprvé setkáváme se zaměstnavateli. Vyplňuje se spousta papírů, a pak se dělají praktické testy CPR a v bazénu. Úplně to samé, co se učí na kurzu plavčíka.


Umět CPR je samozřejmostí, pak jsme se navzájem párkrát vytáhli z vody (používal se i backboard), no a na závěr se plavalo 12 bazénů.

Celkem to i s papírováním trvalo od 8 ráno do 12:30h.

Musím přiznat, že mi ty bazény daly docela zabrat, protože bez brýlí mi plavání moc nejde a oči pěkně trpěly.

Uniforma a výbava plavčíka
Uniforma a výbava plavčíka

V rámci orientation jsme si také založili bankovní účet, což je super, že to člověk nemusí řešit sám. A dostali uniformu, kterou mi pak strhnou z výplaty (60 dolarů).

Pak jsme šli s Márou a Ivet do Taco Bell na oběd. Dal jsem si nejlepší tacos mýho života. Úplně jsem se rozplýval. Zapil jsem to Mountain Dew a Dr. Pepperem. Je to moje druhá návštěva fast foodu tady a velký výběr nápojů, bezedný litrový kelímek a neomezeně omáček zdarma jsou tu samozřejmostí.

Taco Bell oběd
Taco Bell oběd
Nápoje - TacoBell Fastfood
Nápoje – TacoBell Fastfood

Jinak tu furt prší, ale je samozřejmě teplo. Mikinu jsem si přivezl jen jednu a dokud si nepořídím polštář, tak na nic jiného nebude mít využití.

Dnes jsem se konečně do Houstonu zamiloval. Opadly ze mě první negativní šoky a užívám si architekturu divokýho západu a krásný velký auťáky, kam se člověk podívá. Lidi si tu vážně nežijí špatně, jen je nikde nepotkáte. Nejsou tu chodníky, parky, pejskaři, lidi vidíte jen v autech nebo v obchodních domech či fast foodech. Ale mě se to tak líbí, má to své kouzlo.

Houston v USA
Houston v USA

Půlku dne jsem měl čas, tak jsem si obešel místní obchody. Přikoupil opalovací krémy (faktor 50 je fakt minimum, co se tu musí používat) a také místní pivo Lone Star, které můžete vidět v suprovém seriálu True Detective. Překvapení přišlo, když ode mě pokladní v Wallmartu chtěla ID. Je mi 23 a vypadám na 28. Tak jsem jí ukázal pas a seznámil s naším divokým východem, kde se pije oficiálně od 18, ale 15 let je běžnou praxí. Nechtěla tomu věřit :)

Pivo Lone star
Pivo Lone star

Musím uznat, že zatím všichni místní, se kterými jsem přišel do styku byli velice milí – včetně zaměstnavatelů.

Nebo jdu normálně po obchodu a černoch mi podá ruku a ptá se how u doing :D. Nebyl to prodavač, Čech vůbec nechápe :D

Snad špatné zkušenosti s lidmi nezažiji na bazénech, jak nás teď bydlí 7, tak pár špatných historek už tu máme.

Zítra mě čeká první regulerní práce na bazénu. Až se naučím tohle, přestěhujeme se a začnu jezdit na kole, tak už začne rutina. :)

Napsat komentář