Oropesa del Mar je klidné španělské městečko


Jestliže hledáte ideální dovolenou ve Španělsku, možná vás na první pohled Oropesa del Mar nezaujme. Přeci jen honosnější názvy některých měst lákají mnohem víc, avšak právě Oropesa del Mar má mnohé co nabídnout a vyhnete se tak i cenám, které skýtají Madrid či Barcelona. Rozmanitost pobřeží Oropesy na vás čeká do sytosti otevřené.

Oropesa del Mar

Oropesa del Mar Španělsko

Pláž s názvem Morro de Gos, tedy v překladu psí tlama nabízí široký pohled nejenom na moře, ale i na celé okolí. Jedná se o jednu z hlavních pláží města, kde si můžete užít i poměrně divokých vln. Druhou velkou pláží je La Concha, v překladu mušle, rovněž pojmenovaná podle svého tvaru.

Zde je moře klidnější a proto vhodnější pro rodiny s dětmi.

Logicky je tedy pláž obsazenější turisty i místními obyvateli a řadí se mezi perly středomoří.

Oropesa del Mar Španělsko 20

Na jedné straně se můžete kochat pohledem na moře, na druhé naopak pohledem na hory. Pohoří Sierra de Oropesa lemuje celé město a při nepříznivém počasí působí doslova dramatickým dojmem.

Oropesa del Mar Španělsko 2

Hory však chrání město před silnějším větrem a aktivní turisty přilákají na svoji návštěvu.

Jestliže se vydáte celým městem z jihu na sever podél pobřeží, narazíte na sportovní přístav Puerto Deportivo, který má kapacitu pro téměř 700 lodí, na malou pláž se zálivem Cala del Retor i na již zmiňované pláže Morro de Gos a pláž La Concha, která je dlouhá 1182 metrů. Mezi těmito plážemi spatříte útes s majákem a s obrannou věží Torre del Rey, který byl postavena v 15. století a upraven Filipem II. v roce 1564 do stávající podoby.

TIP: Lanzarote: Divoká krása Atlantiku

Dále na sever příjemnou procházkou přijdete do turistického centra Marina d´Or, kde na vás dýchne krása květin, místní fauny a flóry a rušnějšího života. Za zábavou dychtící jedinci zde jistě rádi navštíví místní diskotéky a bary, zatímco pro ostatní jsou zde krásná romantická místa podél moře volající k odpočinku.

Marina d Or 2

Uvnitř centra Oropesy najdete spoustu malebných uliček, které vedou obvykle do kopce a na jejichž konci ční zbytky hradeb, které si prošly velkým historickým dobýváním. Z ruiny hradu je rovněž velkolepý pohled na celé město i široké okolí včetně býčí arény.

Oropesa del Mar Španělsko 14

Ve městě na vás čekají dva kostely (kostel sv. Jakuba a kostel Virgen de la Paciencia), jeden přístupný k návštěvám každý den, druhý pouze při nedělní bohoslužbě. Oropesa nabízí i dvě muzea. Jedno potěší milovníky kovářského umění, které ostatně zdobí okna téměř všech místních domů a druhé milovníky karet. Toto muzeum je navíc druhým nejvýznamnějším svého druhu na světě s více než pěti tisíci balíčky karet.

Dopravní značení je ve městě srozumitelné a jednoduché, nebo můžete využít místní dopravy. Španělé jsou ochotni domluvit se s vámi anglicky nebo i rukama a nohama. Jestliže si půjčíte automobil, nebo vyrazíte například na kolech, nezapomeňte na nedaleký přírodní park Desierto de las Palmas.

Co je na tomto místě nevýhodou je slaná voda tekoucí i z klasického vodovodu a tak se připravte, že i na vyčištění zubů a uvaření kávy bude třeba vodu pořídit v místních obchůdcích. Ty však mají polední siestu a tak nečekejte minimálně od poledne do dvou odpoledne, že najdete otevřený obchod. Španělé totiž milují odpočinek, a tak si jdou buď zdřímnout, nebo se hojně nahrnou do místních restaurací, zaplní zahrádky a vesele se baví. V apartmánech je však obvykle až do 15 hod vyhlášen odpolední klid. Oropesa del Mar je jako stvořená pro turisty hledající klidnější město a jestliže jí navštívíte v září, tak jako my, užijete si nejenom horkého počasí a vyhřátého moře, ale také vylidněných pláží a absolutního relaxu.

Líbil se Vám článek? Pak si také vyberte zájezd do Španělska.

Přečtěte si recenze hotelů ve Španělsku

Napsat komentář