Oskarshausen Freital – Zábavní centrum a tvořivé dílničky u Drážďan

Oskarshausen je velká kreativní dílna a netradiční zábavní centrum v jednom, s vnitřním, ale i venkovním prostorem, rozkládající se na ploše 10 000 m2.


Navigace Waze (ano používám jí, nebo Mapy.cz i offline) nás navedla spolehlivě až do cíle v ulici Burgker Str. 39 a městě Freital. Parkování je zdarma přímo na střeše centra a není kryté, což může v letních měsících být nepříjemný zážitek při návratu. Ke vchodu a pokladnám se dostanete po venkovních schodech nebo výtahem.

Oskars hausen

Oskarshausen Freital Německo

Centrum je vybudováno podle mne z nějakého staršího obchodního domu. Odpovídá tomu parkování, vstup i vnitřní rozsáhlý prostor a jeho zastřešení. Na celé ploše se rozkládá obchod s regionálními a domácími produkty, koupit tu můžete hračky, voňavé dárkové sady například svíček, čajů či marmelád, ale také rozmanité bytové dekorace.

Oskarshausen Freital Německo 2

Naleznete zde několik kreativních koutků, kde si můžete potisknout tričko, namalovat keramiku i perníček, vyrobit vlastní svíčku nebo i něco ze dřeva.

Oskarshausen Freital Německo 3

Nechybí ani místnost s trampolínami a dráhou pro všelijaká šlapadla a odrážedla. Je tu i místnost s prolejzačkami a skluzavkami pro ty nejmenší.

Oskarův svět iluzí

Za příplatek je vstup do Světa iluzí (Oskars Illusions). Přáli jste si někdy jezdit na jednorožci, bojovat se lvem, balancovat  na střeše domu  – jde o bláznivé originální foto motivy a optické klamy. Fotografie na památku nebo pro rodiče, prarodiče udělá jistě radost.

Venkovní prostor jsme si moc neužili. Bylo ještě dost chladno a většina atrakcí se zatím připravovala. Naše děcka ovšem nadchl „skok volným pádem“ – jde o skok z věže ze dvou výšek asi 1,5 a 3m do nafouknutého dopadového „polštáře“, který je tak 2 metry tlustý a tedy velice bezpečný. V létě ale venkovní prostory jistě poskytují ještě spousty dalších atrakcí.

Naše děti dostaly ve škole rodinné vstupné zdarma a tak i když byly dílničky ve všední den brzo odpoledne bez obsluhy a tedy nefunkční, venkovní atrakce se teprve připravovali na sezonu, nemuselo nás to tak moc mrzet.

„Návštěvu tedy doporučuji spíše za teplejšího počasí…“

Web: www.oskarshausen.de (je i v češtině)

Tipy na výlety v okolí:

Napsat komentář