Ostrov Brač a vesnička Bol v Chorvatsku


Několikrát jsme s rodinou byli na ostrově Brač ve vesničce Bol. To, že jsme tam byli několikrát již samo o sobě napovídá, že jsme byli spokojeni a cítili se dobře.

Případný zájemce o dovolenou v této destinaci by si ale měl dát pozor jak daleko od moře se jeho ubytování nachází, jelikož se často jedná o větší vzdálenosti, které mohou být s menšími dětmi úplně neschůdné.

Ubytování Chorvatsko Brač Bol

Nachází se zde ovšem i vilky, které pronajímají byty s nádhernými výhledy a příjemnou vzdáleností k moři. Lidé jsou si zde dobře vědomi důležitosti cestovního ruchu, a tak dělají co umí, aby turistům vyhověli, což je velmi příjemné.

rezervujte ubytování

Moře bylo křišťálově čisté. Ideální na potápění a zkoumání podmořského života. Hlavní a známá pláž (s bolským cípem- viz. foto) je ovšem hojně obléhána turisty, a tak je pouze fotogenická, nikoli však ideální na koupání.

Oproti tomu musím zmínit, že se v Bolu nacházejí další pláže.

Pláže jsou přímo v městečku nebo kousek za periferií. My jsme si nejvíce oblíbili pláž za periferií vesnice. Když se totiž celá prošla až na její „konec“, vedla dále jen malá cestička. Nikdo nevěděl, kam vede a nikdo to ani nezkoumal, kromě těch, co na toto místo jezdili několik let. Dál po cestičce se nám totiž objevila úplně prázdná malá plážička, která byla ideální na potápění (syn vždy z vody nosil barevné schránky od mořských ježků) i pouhé plavání a slunění.

TIP: Chorvatsko – fotogalerie oblíbených a zajímavých míst.

Gastronomie nebyla na příliš vysoké úrovni, ale jako v každé přímořské oblasti se zde měli vynikající zmrzliny. Také jsme si oblíbili trh s čerstvým ovocem a obchůdek s čerstvě nachytanými rybami. Mohli jsme si tedy dopřát mořských lahůdek z naší vlastní kuchyně.

Na ostrov Brač vzpomínám jen v dobrém a dovolenou bych si hned zopakoval. Moře krásně čisté, večerní a noční život příjemný, možnost výletů na sousední Hvar nebo přejíždět po ostrově, koupat se či potápět, zkrátka nabízí možnosti, jaké si od dovolené slibujeme.

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář