Ostrov Kampa v Praze – turisty oblíbené místo


Při výletech po zákoutích hlavního města Prahy jistě nezapomeňte navštívit romantický ostrůvek na řece Vltavě – Kampu. Dýchá zde historie a malebnost domků na nábřeží vám vezme dech. 

Kampa, ostrov na Vltavě

Kampa je ostrov na řece Vltavě, která protéká hlavním městem Prahou. Od Vltavy jej odděluje strouha Čertovka, na které se v dávných dobách nacházel mlýn. Dodnes zde nalezneme mlýnské kolo a na něm sošku vodníka, jako atrakci pro turisty a připomínku dávných časů. Sídlily zde Sovovy mlýny, jež pocházejí z 15. století.

Praha Kampa

Nejstarší zmínky o ostrově, který se dnes nazývá Kampa, jsou z roku 1169. Na ostrov byl naplavován materiál, který zvedal jeho břehy a zpevňoval je. Byly zde postupně stavěny měšťanské domy. V 15. století vznikly Sovovy mlýny a také zahrady. V blízkosti ostrova byl postaven Karlův most, ze kterého se dá na Kampu sejít.

V 19. století zde byla otevřena budova Národní galerie. Kampa se zapsala také do dějin kinematografie, z dětského filmu Chobotnice z 2. patra, který se tady točil. Přečtěte si, co dalšího se točilo nejen v Čechách.

Co navštívit na Kampě. Sochy, Sovovy mlýny, Werichova vila i Lennonova zeď

Už když sejdete z Karlova mostu, čeká vás na Kampě socha legendárního českého knížete Bruncvíka se zlatým mečem a lvem u nohy, který je součástí českého erbu. Další sochy, které si můžete prohlédnout, jsou rozmístěny také v parku Kampa.

Atrakcí jsou i Sovovy mlýny s mlýnským kolem a vodníkem. Kampa má i muzeum a divadlo. Turisté někdy Kampu nazývají také Pražské Benátky. Je zde rovněž Werichova vila nebo Lennonova zeď.

TIP: Nachází se zde také Muzeum Medy Mládkové.

Na mostě poblíž zdi najdete hromadu zámků, které zamilovaní přicvakávají na zábradlí pro to, aby jejich láska vydržela.

Kampa se vyznačuje tím, že zde bydlí slavné osobnosti a také množstvím kaváren a restaurací, kde si můžete posedět. Po řece jezdí lodičky, na kterých je možné se projet. Místo je velmi poklidné a dýchá nezaměnitelnou atmosférou, je to taková oáza klidu uprostřed pulsující metropole.

Ubytování v Praze

Související články: