Ostrov Korčula je šestý největší v Chorvatsku


Ostrov Korčula je šestým největším chorvatským ostrovem a patří mezi Jiho-dalmatské ostrovy. Na částečně hornatém ostrově panuje příjemné teplé podnebí, které k jeho návštěvě vybízí i období mimo turistickou sezónu.

Kudy na ostrov Korčula

Nejrychlejší a nejsnazší cesta na ostrov je trajektem z města Orebič na poloostrově Pelješac. Na Korčule tento trajekt staví v přístavu Dominće, který se nachází 45 minut cesty autem od centra ostrova. Dalším větším přístavem je městečko Vela Luka, kam připlujete za dvě hodiny z Dubrovniku nebo za dvě a půl hodiny ze Splitu.

Korčula město - Chorvatsko

Hlavní město

Hlavním městem ostrova je město Korčula. Svou atmosférou, starobylým vzhledem a historickými budovami připomíná italské Benátky. Nejzajímavější jeho částí je Staré město, které je zapsané na seznamu památek UNESCO. Je obehnáno mohutnou zdí s několika branami a jeho ulice jsou uspořádány do tvaru rybí kostry. Mezi další místa, která stojí za to navštívit patří například Náměstí svatého Marka, kde se nachází stejnojmenná katedrála s jednoduchou výzdobou nebo Náměstí Stjepana Radice. Na něm naleznete kostel svatého Michala ze 16. století a městskou radnici. Pokud vás unaví procházení památek nebo vám nepřeje počasí, nabízí se návštěva některého z místních muzeí. V městském muzeu se dozvíte informace z historie a kultury ostrova, zatímco v muzeu Marca Pola zajímavosti ze života tohoto mořeplavce a místního rodáka.

Výlety

Trávíte-li na ostrově více dní, určitě stojí za to opustit hlavní město a vydat se prozkoumat chorvatský venkov. Vnitrozemská část ostrova s rozlehlými vinicemi nebo oblast kolem městečka Vela Luka přímo vybízí k projížďkám a výletům na kole, které je možné si na mnoha místech vypůjčit. Za odměnu se pak můžete zastavit v některé z místních stylových restaurací a ochutnat nejen čerstvé ryby a mořské plody, ale především právě výborné místní víno.

Ubytování na Korčule

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář