Ostrov Krk – skvělá dovolená už po šesté


Celé Chorvatsko se nachází u Jaderského moře a konkrétně ostrov Krk je jeho západním výběžkem do tohoto moře. Najdete jej ve skupině Kvarnerských ostrovů a má rozlohu 405,78 km2.

Dovolená Chorvatsko ostrov Krk

Krk ostrov Chorvatsko

Já jsem byla na Krku konkrétně ve Staré Bašce šestkrát a to podotýkám, že se nerada vracím na stejné místo, co se dovolené týče, dvakrát.

Krk je toho ale výjimkou, jelikož za místo, kde by vaše cesta na pláž čítala pár schodů, moře by bylo čisté a pláž s méně než deseti lidmi, bych dala opravdu hodně.

Že je Stará Baška úžasné místo i pro rodinnou dovolenou můžu potvrdit jak z pohledu malého dítěte, tak z pohledu dospělé osoby. Pro děti jsou pláže čisté s krásnými zákoutími, které lákají ke všemožným hrám. Pro dospělé nebo dospívající jsou zde restaurace, možnost procházek jak po pobřeží, tak uličkami městečka, a také soukromí na plážích je velikou výhodou.

Musím ještě dodat, že přímo nad naším apartmánem byla restaurace, ve které se často konala hudební vystoupení s možností si zatančit.

Nedaleko od Staré Bašky (17 km, což je tak 20 minut cesty autem) je přímo město Krk, které by se dalo považovat za hlavní celého ostrova. Krk je město přímo na pobřeží, takže je tu možnost spousty krásných procházek kolem moře nebo posezení v některé z pobřežních restaurací. Malé uličky, kterých je ve městě nemálo lákají turisty, ale i místní obyvatele k posezení ve stínu například u dobrého čaje. Zmrzlinář na každém rohu je pro tuto oblast samozřejmostí. Také o trhy klasické pro tuto oblast určitě nepřijdete.

Ubytování – apartmány

Ubytování nás stálo 80 euro na noc za jedno celé patro v apartmánu. Ve Staré Bašce je však obrovské množství různých apartmánů a je jen na vás, který si vyberete. Spojení a komunikace s majitelkou apartmánu probíhala v angličtině a bez žádných problémů.

Závěrem bych našich všech šest dovolených v Bašce chtěla jen vynachválit a doporučit všem, co mají zájem spíše o klidnou dovolenou bez miliardy lidí kolem :D

Krk ostrov Chorvatsko 2

Na ostrově Krk je pěkné i letovisko Punat

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář