Ostrov Tenerife a jeho dechberoucí přírodní scenerie


Toužíte-li spatřit během pár dní nejrozmanitější přírodní scenerie, pak se vydejte na Tenerife. Tomuto největšímu ostrovu z Kanárských ostrovů se přezdívá také „malý světadíl“, protože na něm najdete prakticky vše – lávová pole, písečné duny, borovicové lesy, části země porostlé bujnou vegetací, ale také útesy a pláže, které omývají divoké vlny Atlantského oceánu.

Celý ostrov s jeho přírodními krásami můžete procestovat a objevovat nejen horskou a chladnější centrální část země, ale také přímořské oblasti s celoročním klimatem teplejšího jara.

Ostrov Tenerife

Tenerife prozkoumejte ze severní části ostrova

Severní část ostrova se svým subtropickým klimatem je oproti jižní sušší části pro turistiku nejen příjemnější, ale i příroda je zajímavější. Odtud se také rychleji dostanete k výletním bodům na ostrově.

Může se hodit: Ubytování na Tenerife a půjčovna aut

Oblíbené je město Puerto de la Cruz, které sice nabízí černou sopečnou pláž Playa Jardín a také uměle vytvořené jezero sloužící jako bazén Lago Martiánez, přesto se stále nestalo typickým turistickým letoviskem a zachovalo si ještě určitou autentičnost.

Ostrov Tenerife jezero

Tenerife zoo

Ve městě se také nachází populární a krásně udržovaná botanicko-zoologická zahrada Loro park, kde probíhají vystoupení kosatek, delfínů, papoušků a lachtanů.

Navštívit také můžete botanickou zahradu Jardin Botanico a prohlédnout si starobylé stromy a tropické rostliny.

Tenerife dovolená - strom

V parku Pueblochico pak najdete obsáhlou výstavu miniatur známých míst a budov z celého souostroví.

Krajina jako z jiného světa

Nejen za jeden výlet rozhodně stojí Národní park Teide, v němž se nachází také polospící sopka a zároveň i nejvyšší vrchol celého Španělska Pico de Teide (3717 m). Lanovka vás vyveze pouze na hřeben, pokud se budete chtít dostat až na samotný kráter, musíte mít vyřízené povolení od správy parku (zdarma, lze i online). Stojí to ale za to, protože pohled do kráteru i úchvatný výhled do dáli je nezapomenutelným zážitkem.

Tenerife dovolená

V okolí hory se nabízí několik lehčích i náročnějších pěších túr, které vedou zdejší měsíční krajinou. Cestou můžete obdivovat zkamenělé lávové proudy, krátery a různě tvarované lávové skály, natáčela se zde také Planeta opic.

Čtěte také: Přírodní krásy Tenerife poznáte nejlépe autem

I další části národního parku stojí za návštěvu, už jen cesta do hor nabízí nádherné úkazy. Projedete borovicovými lesy a vystoupáte nad mraky, které se pod vámi rozprostírají jako nekonečný oceán. Nahoře už pokračujete sopečnou krajinou, kde můžete pozorovat rostliny, jež jinde na světě nerostou, nebo zkroucené lávové věžičky nazývané Roques de García.

Tenerife ostrov

Od krásných výhledů až po pyramidy

Ostrov nabízí i další zajímavosti a přírodní úkazy, které stojí za výlet. Litovat nebudete, když navštívíte:

  • horskou soutěsku a osadu Masca, která kdysi byla útočištěm pirátů. Místo zaujme kouzelnou, na pohled opuštěnou krajinou. Dá se odtud podniknout oblíbená, ale náročná túra skrz úzkou soutěsku k moři.
  • pyramidy v Güímaru. Jsou nižší a zajímavé je, že se podobají pyramidám Aztéků a Mayů v Mexiku.
  • útesy Los Gigantes. Nejlepší pohled na ně se vám naskytne z moře, výlet lodí můžete spojit i s pozorováním delfínů.
  • Klidné město Garachico, které si zachovalo svou autentičnost. Dříve bylo důležitým přístavem, v minulosti však bylo zničeno sopečnou erupcí. Dnes je možné se projít po stezkách kolem zkamenělého lávového proudu, nejhezčí pohled na městečko je shora.
  • vinařskou vesničku Icod de los Vinos s nejstarším dračím stromem ostrova.
  • pohoří Anaga, kde se nachází mlžný prales. Po pěšinách se můžete procházet bujnou zelení a kochat se výhledy do krajiny.

Nepodceňte přípravu na túry

Při pěší turistice je třeba počítat s možnými komplikacemi, které se na tak přírodně rozmanitém ostrově mohou samozřejmě vyskytnout. Krajina je na ostrově nepředvídatelná a výlet se tak může lehce natáhnout o pár kilometrů.

TIP: Recenze hotelu Costa Caleta na ostrově Fuerteventura

Ostrov Tenerife dovolená

Stezky bývají často značně vzdáleny lidským obydlím, proto je nezbytné se vybavit dostatkem vody a vhodnými boty. V horách také bývá o několik stupňů méně.

Za koupáním vyrazte na jih ostrova

I na Tenerife si ale můžete užít koupací dovolenou s opalováním na pláži, v tom případě je lepší se ubytovat v některém středisku na jihu ostrova. Najdete tady nejhezčí pláže, rušný noční život a zázemí pro různé vodní sporty. Při plánování výletů ale počítejte s tím, že vzdálenosti na ostrově jsou sice malé, ale kvůli jeho značné členitosti časově delší.

Dovolená Tenerife

Související:

Palmitos Park – nádherná zoo uprostřed skalnatého údolí na Gran Canarii

Napsat komentář