Ostrov Ugljan a město Kukljica – ubytování, moře, pláže, výlety


Pokud se chystáte navštívit Chorvatsko a jedním z Vašich kritérií pro výběr destinace je blízkost letoviska, je pro Vás ostrov Ugljan ideálním řešením.

Když přejedete hranice do Chorvatska, jako první potkáte sjezd Posedarje, nedlouho po něm pak následuje sjezd na Zadar, kam se potřebujete dostat do přístaviště. Cesta netrvá tak dlouho, aby ji nezvládly i malé děti, které si určitě užijí i přejezd trajektem na ostrov.

Cesta lodí do přístavu Preko na Ugljanu trvá cca hodinu, takže nic hrozného ani pro ty, kterým by se snad na vlnách dělalo zle.

Ugljan Chorvatsko trajekt

Ubytování v Chorvatsku

Při našich návštěvách Ugljanu jsme pro pobyt vždy volili město Kukljica, až na samém konci ostrova. Je zde komplex apartmánových domů a chatek – Holiday Park Zelena Punta. Při první návštěvě jsme byli ubytováni v chatkách, které byly zařízené prostě – postel, skříň, koupelna, balkon – žádný luxus, ale příjemné, čisté ubytování. Měli jsme variantu pobytu s polopenzí, kdy snídaně i večeře tvořily bohaté švédské stoly, kde nebyl problém si ze široké nabídky lokálních i ostatních pokrmů vybrat. Další dvě návštěvy jsme už zavítali přímo do apartmánů, při první v roce 2010 do původních, v roce 2015 již byla většina apartmánů zrekonstruována.

Víte že: Největší město ostrova Ugljan je Kali?

Apartmány disponují kuchyní, a proto jsme tentokrát již volili pobyt bez stravy. Při pobytu u moře člověk od ubytování až tak moc nepotřebuje, upravené a klimatizované apartmány ale poskytují příjemné zázemí pro výlety za koupáním či kulturou.

Ugljan Chorvatsko apartmány

Moře, pláž, aktivity

Apartmánový komplex se nachází v kopcích, maximální vzdálenost, kterou musíte ujít k moři je 500 metrů. Je zde dostatek menších pláží, které Vám poskytnou soukromí i frekventovanější pláž, na které si můžete zapůjčit šlapadlo či loďku a využít molo pro skoky do moře. Taktéž je poblíž této pláže možné si za menší úplatu zahrát minigolf, stolní tenis i volejbal, objednat se dá i oblíbené potápění.

TIP: Ostrov Ugljan – pohoda v přírodě hned u Zadaru

Pokud sportu neholdujete, jistě oceníte blízkou vzdálenost do hospůdek v přístavu, kde se můžete zchladit u chorvatského piva. Nejpozději večer se budou děti, pokud cestujete s nimi, určitě dožadovat „sladoledu“ (zmrzliny), i v tomto případě Vás Kukljica nezklame, tak jako skoro všude v Chorvatsku, i zde ji zakoupíte u veselého zmrzlináře.

Ugljan Chorvatsko přístav

Výlety

Pro milovníky výletů je ideální celodenní výlet lodí na Kornati – soustroví, na kterém se nachází velmi slané jezero – celý den se v něm můžete nechat nadnášet a relaxovat.

TIP: Pro zapůjčení lodi vyrazte do Marina Kukljica. Případně na ostrově Ugljan je také půjčovna Sutomiscica Olive Island Marina.

Pěkný je i výlet do Zadaru, ten má velice fotogenické historické jádro a většina turistů do něj vyráží na vodní varhany – schody, ve kterých jsou vybudovány různě velké díry, které při narážení vln vydávají líbezné zvuky.

Pohled na Zadar z trajektu

Dovolená

Dovolenou na Ugljanu si určitě užijete, v jakékoliv společnosti i věku, já sama jsem jej navštívila jako dítě s rodiči, jako teenager s přáteli i jako dospělá s manželem a spokojená jsem odjížděla vždy.

Ubytování – Booking Ugljan

Velmi oblíbený je zdejší Camping Ugljan – Resort.

Doporučujeme:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář