Ostrožská Nová Ves – štěrková jezera

Přírodní zajímavost, která vznikla zatopením území 355 ha v oblasti těžby štěrkopísku, jež v Ostrožské Nové Vsi probíhala v 50. letech minulého století. Denně se zde vytěžilo až 4500 m3 štěrkopísku sloužícího pro potřeby těžkého průmyslu.

Dnes jsou modrozelená Ostrožská jezera turisticky zajímavou a atraktivní oblasti, ale také místem podporujícím biodiverzitu oblasti. Poskytují útočiště těmto rostlinným a živočišným druhům: skřípinec jezerní, sítina sivá, ožanka čpavá, kosatec žlutý, skokan zelený i rosnička zelená.

Slovácké moře

Slovácké moře je poetickým označením komplexu čtyř Ostrožských jezer. Svou rozlohou je největší Těžební jezero, jež slouží potápěčům i kanoistům pro provozování sportovních aktivit. Ostrožská Nová Ves je právem pyšná na olympijské odchovance: Pavla Kusáka, Bohumila Kusáka, Jana Štěrbu i Filipa Dvořáka.  Na své si přijdou i rybáři. Ti se mohou pochlubit znamenitými úlovky jako je 110 cm dlouhá štika nebo dokonce sumec.

TIP: Čertoryje – přírodní rezervace v Bílých Karpatech

Druhé z jezer – Vodárenská nádrž je sladkovodním zdrojem pitné vody a také rozmanitého množství ryb. Třetí z jezer – Kunovská tabule je oblíbeným místem potápěčů. Nejmenším, ale zároveň nekrásnějším jezerem je přírodní koupaliště Albatros. Písčitá pláž s dětskými atrakcemi i průzračná voda a nedaleký kemp lákají především v horkých letních dnech. Kemp Albatros nabízí obstojné hygienické zázemí, včetně celodenního stravování.

Zajímavosti v okolí jezer

V  okolí Ostrožských se nabízí turisticky zajímavé cíle. Pěšky nebo na kole se můžete vydat na prohlídku zámku Uherský Ostroh, Sirnatých lázni nebo Leteckého muzea v Kunovicích, které spojuje cyklistická trasa doplněná o Včelí naučnou stezku. Kemp Slovácký dvůr zaručené uspokojí náročné požadavky všech generací. Poskytuje ubytování ve vinařských búdách i sudech, golfové hřiště, přírodní koupaliště a pro děti také rozhlednu s lanovým centrem.

Fotogalerie

Ubytování v okolí