Pakoštane v Chorvatsku je malý ráj na zemi


Když si volíme dovolenou k moři, vítězí nejčastěji Chorvatsko. Není divu, jelikož ceny se stále drží nízko, moře je zde krásné a čisté a dojezdová vzdálenost není příliš dlouhá. Navíc vydáme-li se do Chorvatska bez jakékoliv rezervace, téměř vždy seženeme ubytování a to i v blízkosti moře.

Pakoštane Chorvatsko

Pakoštane patří mezi destinace, které ještě nejsou tak známé, přestože je město nedaleko Biogradu a Zadaru. Na toto kouzelné  místo se většinou vrací ti samí lidé, za celý pobyt jsem se nesetkala snad s někým, kdo by zde už nějakou dovolenou nestrávil. Pláže jsou čisté a krásné a udržované, pobřeží lemují promenády s obchůdky všeho druhu a ve středu tohoto malého městečka je krásný kamenný kostel.

Ubytování na blind

Ubytovat jsme se nechali nedaleko pláže v penzionu Viko, přestože jsme neměli rezervaci dopředu, byli k nám majitelé vstřícní. Cena byla přijatelná a součástí apartmánu byla i velká terasa s výhledem na moře.  Nejeden večer jsme strávili u nich na večeři, kde nás ještě pohostili rakijou, vínem, olivami i pršutem.

TIP: Podívejte se na další levné ubytování v Pakoštane.

Oblíbené jsou hlavně apartmány, ale i vily – Villa Zdenka, Ruza a také San Marino.

Pláž se nacházela od ubytování asi 5 minut cesty a za celý pobyt v červencových dnech jsme se nesetkali s přeplněnými plážemi.

O Chorvatsku je známé, že se tam nekrade. Opět jsme se přesvědčili, že je tomu tak. Po celou dobu jsme se nesetkali s tím, že by někdo zamykal auto, kolo, či schovával věci na pláži. Místní občané nás naopak při cestě k pláži zvali na posezení a to vždy s příjemným úsměvem.

Aktivity

Přímo vedle městečka se nachází Vranské jezero.

Vranské jezero ve dne - Pakoštane Chorvatsko
Vranské jezero ve dne

Tam nejčastěji potkáte rybáře, nebo cyklisty. Kolem Vranského jezera vedou cyklostezky s naučnými tabulemi, ty spojují cestu do sousedního Drage. Nejkrásnější procházky jsou zde k večeru, slunce totiž zapadá přímo za jezerem.

Vranské jezero - Pakoštane Chorvatsko
Vranské jezero v noci

Zábava a výlety

Co se týče vyžití, nabízí se zde několik večerních klubů, místní lidé nabízejí pobyt na jejich výletních lodích spojených s prohlídkou sousedních měst, občerstvením i alkoholickými nápoji. Nedaleko najdeme i přírodní rezervace jako je Krka, Kornati, Plitvická jezera a podobně. Na pláži se setkáme většinou s možností zapůjčení vodního skútru, šlapadel, nebo si můžeme zaplatit parasailing.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář