Paleokastritsa, hrad Angelokastro, pláž a aquapark Acharavi


Poslední den výletů autem po Korfu jsme využili k návštěvě jednoho z nejhezčích letovisek na ostrově, jakým je Paleokastritsa, poté popojeli na pár kilometrů vzdálený hrad Angelokastro a odtud na pláž v Acharavi a také do zdejšího aquaparku.

Paleokastritsa

Kudy dojet do vesničky Paleokastritsa jsem si přibližně pamatoval, neboť při naší minulé návštěvě Korfu jsme zde také byli. Dnes jsme ale jeli ze severu a ne z jihu od Agios Gorgios. Včera jsme ale byli v hlavním městě Kerkyra a kus cesty byl společný i s tou dnešní.

Paleokastritsa Řecko Korfu

Tip na navigaci do mobilu

Značení zdejších silnic, no to je něco, abyste se neztratili musíte si hlídat obce, kterými projíždíte, ale doporučuji si stáhnout do mobilu Google maps v offline verzi, kdy stačí pouze „oříznout“ oblast či stát, kde budete na dovolené a vše, včetně hlasové navigace, se vám stáhne do telefonu a není potřeba připojení k internetu. Super věc a protože jsem zkusil opravdu dost mobilních aplikací pro navigaci, tato je rozhodně nejlepší, nic se nezasekává, vše funguje bez problémů i na tomto malém řeckém ostrově.

Youtube video zde

Paleokastrica je stále pěkná, parkoviště je hned přes silnici od hlavní pláže, kde je i nedaleko Corfu aquarium.

Paleokastritsa - Korfu Řecko 2

I tam vás zdejší naháněči turistů budou lákat, ale prý to jsou vyhozené peníze, co jsem se dočetl z dalších zdrojů na internetu, takže jsme vynechali.

Opět jsem nejen pro sebe, ale i pro vás, čtenáře těchto stránek, udělal pár fotek a videí, kdo jste zde již byl nebo se chystáte, snad si tyto multimédia užijete.

Paleokastritsa - Korfu Řecko 6

Voda byla letos v západní části Korfu celkem studená, děti se jen po kolena smočily, posvačili jsme balíček, kde byl toust a pomeranč, který nám sbalili v hotelu místo oběda a vydali jsme se do kopce ke hradu.

Hrad Angelokastro

Kopce na Korfu jsou opravdu slušné, leckdy je třeba jet pouze „na jedničku“, abyste vyjeli co potřebujete. K hradu Angelokastro to je opravdu krpál a pojedete vesničkami, kde vám bude připadat, že už jste opravdu na konci světa. A hned v té další budete mít také skoro stejný pocit :)

Hrad Angelokastro - Řecko Korfu

Obdivuji stále dokola řidiče autobusů, kudy umí jezdit a projedou, což by někdy český řidič stěží zvládnul v Čr s osobákem.

U hradu je takové menší parkoviště, sice bylo plné, ale když jsem popojel kousek do kopce, kde jsem chtěl zaparkovat, se jedno místo uvolnilo. Takže jsem zaparkoval dole hned vedle kasy. V průvodci Marco Polo Korfu se dočtete, že vstup je zdarma, ale platí se 2€ (rok 2016). Cestovní průvodce této značky vozíme s sebou pokaždé, je třeba si ale informace ověřit, protože za ty 4 roky, kdy jsme zde byli, se ceny minimálně zdvojnásobily.

Hrad je to pěknej ale na blbym místě (by asi řekl Shrek), ale rozhodně to je jedno z 5 míst, které byste zde měli navštívit.

Super výhled na všechny strany, včetně nedávno navštívené Paleokastricy.

Hrad Angelokastro - Řecko Korfu 10

Odjezd už nebyl taková sranda, protože příjezdová cesta je opravdu pro jedno auto a když proti vám jede druhé, vyhnout se není kam, leda byste dobrovolně chtěli spadnout s celou posádkou ze srázu až k moři. No pár aut, které jsme jeli za sebou, nás couvlo až k tomu dolnímu parkovišti a protijedoucí „amatér“ měl volnou cestu. Kdyby ale couvl on, cca o 10 metrů, místo bychom měli všichni.

Tady přesně poznáte, kdo je turista a půjčené auto v Řecku má poprvé a kdo místní, protože ti umí řídit a jezdit na čemkoliv kdekoliv :)

Pláž v Acharavi

I když jsem měl dnes v plánu objevit nejlepší pláže na Korfu na západní části ostrova, po ranní zkušenosti s ledovou vodou jsme zvolili sever Korfu a v letovisku Acharavi, kde je pláž o délce 2,5km a to by bylo, abychom si zde to své místo nenašli.

Pláž opravdu pěkná, dlouhá, liduprázdná, ale vstup u vstupu do vody byly na mnoha místech opravdu velké kameny a když k tomu připočtete vlny mnohdy výšky i skoro metr, pak bylo jasné, že se tady celé odpoledne koupat nebudem. Ale protože zde skoro nikdo nebyl, tak jsme zde stan přecejen postavili (vidíte jej na fotkách, pro děti ideál a pro schování se před sluncem ve stínu i pro dospělé prima).

Pláž v Acharavi - Korfu Řecko

Chvíli jsme se koupali, posbírali pár mušlí, jak jinak, stihli ztratit ve vlnách jedny potápěcí dětské brýle a než nám stan odletěl, jsme jej stihli sbalit a popojet do nedalekého aquaparku.

Hydropolis – aquapark v Acharavi

Někdo sem možná vyrazí s cestovkou v rámci fakultativního výletu, ale proč platit navíc, když půjčit auto stojí jako jeden výlet pro dospělého a navíc si program i časový harmonogram uděláte podle sebe.

Vstup stojí 15€ dospělý a 10€ dítě, po 16h, kdy jsme zde byli my, je zlevněné vstupné 10€ dospělý a 6€ dítě.

Parkování je možné kousek od vchodu, kam sjedete od hlavní silnice, poté co projedete branou do areálu.

Najdete zde vše, co správný aquapark má mít, tobogány, klouzačky, divokou řeku, dětský bazén, plážový bar, pro děti i trampolínu nebo skákací hrad.

Hydropolis - aquapark v Acharavi 6

Lehátek, kde si odpočinout a relaxovat, zatímco si děti vyhrají, je zde také dost, takže pohodička.

Aquapark na Youtube

Nám se zde líbilo a i ta cena vstupného je srovnatelná s českými akvaparky, pokud jdete celá rodina. Zde to ale je vše na čerstvém mořském vzduchu a doplněno žhavým sluncem,  které ale už odpoledne tolik nepálí :)

Hydropolis - aquapark v Acharavi 5

Hydropolis - aquapark v Acharavi 9

Protože auto jsme měli dnes poslední den a balené vody jsme dopili, v Acharavi je velký supermarket Diellas, kde koupíte veškeré potraviny, které sháníte nebo vám chybí v hotelu. Mě například hroznové víno nebo jablka, meloun denně je dobrý, ale ne dokola.

Vody jsme koupili za 1,15€, v letovisku stálo balení 1,6€ pro porovnání.

Acharavi - Dielas supermarket

Dnešek se vydařil, zítra už jen bazén, pláž, jídlo a turistika v podvečer po okolí :)