Palmitos Park – nádherná zoo uprostřed skalnatého údolí na Gran Canarii


Palmitos Park se nachází na jednom z Kanárských ostrovů a to konkrétně na třetím největším ostrově Gran Canarii na jihu.

Gran Canaria Palmitos Park

Na návštěvu Palmitos Parku nezapomenou jistě jak dospělí, tak děti. Jedná se o nádhernou zoo, plnou pestrobarevných papoušků všech možných druhů a barev, plazů, hlavně volně se pohybující obrovské množství ještěrek, které vám s radostí budou stále křížit cestu, lézt okolo po zídkách, kaktusech a schovávat se v písku podél cest.

Měli jsme možnost vidět show s papoušky, kde předváděli mnoho triků, ať už jízdu na minikole, bruslích, dávání penízků do kasičky a podobně.

Bylo to opravdu super a hezké zpestření návštěvy, cvičitel sice mluvil španělsky, ale ani ten, kdo neumí tímto jazykem ani slovo, vždy pochopil, o čem mluví.

Je libo show s papoušky nebo raději s dravci či delfíny?

Když jsme prošli přes kaktusovou zahradu, kde některé kaktusy dosahovaly výšky i několik metrů, dostali jsme se nahoru na skálu, kde každou chvíli měla začít show s dravci. A u toho se opravdu tajil dech, nevýslovná krása, když ošetřovatelé nechali úplně volně letět orly, supy a třeba různé sovy úplně volně po kaňonu, a všichni se pak vždy vrátili. Bylo to opravdu jako vidět je letět ve volné přírodě. A takový sup metr před námi opravdu budil respekt.

TIP: Recenze hotelu Costa Caleta na ostrově Fuerteventura

Nakonec nechybělo pro děti ani představení s delfíny, kteří předváděli hry s míčem, nebo skákání skrz obruč nebo přes překážku. Na konci je možnost si za poplatek delfína pohladit nebo si s ním rovnou udělat fotku.

Hodně se zde vyskytují volné průchozí voliéry, tudíž sednout si mezi hejno papoušků a sledovat je z bezprostřední blízkosti při jejich aktivitách bylo opravdu hezké. Našlo se zde i spoustu běžnějších zvířat, ať už šlo o pávy, malé klokánky, dikobraze, černé labutě a spooousty ještěrek. A také cupitající ptáci přímo před námi.

Park je opravdu nádherný, skvěle umístěný, se spousty zvířat, je zde mnoho možností, aby si každý našel to své, od rostlin po vzácná zvířata.

A někteří papoušci Kakadu již okoukali lidskou mluvu a při chození okolo voliér volají Ola, Ola.

Pokud se ještě někdy dostanu na Gran Canarii, rozhodně Palmitos Park nevynechám, je to jedinečná podívaná. Tak tedy Adios!

Fotogalerie

Odkazy

Napsat komentář