Památky a místa v Římě, která musíte navštívit

Nejstarší římský kostel San Giovanni in Laterno postavil Konstantin roku 314 a uložil zde lebky sv. Petra a Pavla, socha Konstantina je u vchodu, v kapli Saneta Sanctorum jsou svaté schody – Scala Santa.


Památky v Římě

Po nich v Jeruzalémě kráčel Ježíš k Pilátovi, v chrámu San Clemente je uložen Konstantin = CYRIL a sv. Klement. Koloseum stavěli císařové Vespasián a Titus v letech 72–80 pomocí Židů – otroků po vzpouře v roce 70, je to stále 188 x 156 x 57 m, kapacita 50–70.000 diváků, vedle byla velká socha císaře Nera, Vespasián řekl „peníze nesmrdí“.

Koloseum v Římě - Itálie
Koloseum v Římě

Arco di Constantino – vítězný oblouk z roku 312 je větší než v Paříži. Cachtáme se ve fontáně di Trevi se Saturnem, na Plaza del Popolo (Lidové náměstí) je egyptský obelisk vysoký 36.5 m s hieroglyfy.

Poznávací zájezd, kdy uvidíte Řím, Vatikán, Vesuv a Pompeje koupíte na Dovolena.cz

Panthon – pohanský chrám z roku 27 př.Kr., přestavba roku 123 císařem Hadriánem, zdi měří 6 m, je 43 m vysoký, pochován malíř Rafael Santi, král Umberto I a Emanuel II – poslední král v roce 1946. Na náměstí Navona je Berniniho fontána čtyř řek z roku 1651 – Dunaj (Evropa), Nil (Afrika), Gang (Asie), La Plata (Amerika). Most. Sv. Andělů je jako Karlův, nad ním je Andělský hrad – museum císařů z let 135–150, Augustův mírový oltář z let 13–9 př.Kr. Jediný nekatolický kostel – st. Maria in Kosmedin má ústa pravdy (Boca Della Venta), točil se zde film s A. Hepburnovou „Prázdniny v Římě“. Cestou na jih stojí vedle křižovatky 27 m  vysoká pyramida – velkolepý náhrobek si v roce 12 př.Kr. nechal postavit vysoký římský úředník a kněz Gaius Cestius Epulo.

Četli jste všechny díly cestopisu?

1. Poznávací zájezd do Vatikánu autobusem
2. Vatikánská muzea jsou komplex uměleckých sbírek
3. Bazilika sv. Petra v Římě
4. Baia Domizia je městečko nedaleko Neapole
5. Město Pozzuoli a amfiteátr Flavio
6. Solfatara – kráter sopky v Neapoli
7. Pompeje a Herculaneum. Města, která zničila sopka
8. Památky a místa v Římě, která musíte navštívit
9. Toskánsko, Pisa a San Marino

Napsat komentář