Papouščí ZOO Bošovice 🦜 jediná v Evropě


Pokud jste příznivci barevných opeřenců, jistě by vám nemělo uniknout, že papouščí zoo Bošovice je jediná v Evropě. Její zakladatelé, manželé Škrhákovi postupem času svoji zálibu v chovatelství papoušků stupňovali, až se z rozšiřování chovatelské sbírky a více než 40 let zkušeností stala zoologická zahrada, která se rozšiřuje i nadále.

Z toho důvodu je nutné říci, že jedna návštěva nestačí, vždy je zde něco nového k vidění.

Zoopark své brány pro veřejnost otevřel v roce 2008, kdy také získala licenci pro provoz zoologické zahrady. Nachází 25 km jižně od Brna a 6 km od památníku Mohyla Míru, takže je možné návštěvu zoo spojit i s výletem do třeba na zámek Slavkov.

Pozor, Morava má dvě podobné obce, toto jsou Bošovice, ne Boskovice, jak si někteří myslí.

Parkování

Zaparkovat je možné přímo před zoo v ulici Lipová.

Otevírací doba

Je otevřena denně od března do 17. listopadu včetně víkendů i svátků, je proto ideálním cílem i pro rodiny s dětmi.

  • Leden – únor: zavřeno
  • Březen – říjen: 10 – 17h
  • Duben – září: 10 – 18h

Vstupné

  • Dospělí – 180 kč
  • Senioři, studenti – 140 kč
  • Děti 3-15 let – 120 kč
  • Děti do 3 let mají vstup zdarma
  • Rodinné vstupné (2+3) – 540 kč

A pozor, neberou platební karty !!

A co od návštěvy papouščí zoo čekat?

Po příjezdu do Bošovic ji nepřehlédnete, jelikož se zde nachází velký papouščí transparent zoo a parkoviště pro návštěvníky. Po vstupu máte možnost kochat se pohledy na nejrůznější druhy papoušků ze všech možných koutů světa.

Konkrétně má zoo ve své sbírce od roku 2017 více než 200 papoušků v 50 druzích. Vidět zde můžete papoušky z kontinentů Jižní Ameriky, Afriky i Austrálie.

Voliéry jsou rozmístěny podél vybudovaných cest a je tak možné zahlédnout papoušky z bezprostřední blízkosti.

Papouščí ZOO Bošovice
Papouščí ZOO Bošovice

Klidná atmosféra zoologické zahrady je dotvořena bohatou zelení a květinovou výzdobou s vodními prvky. Pro nejmenší je zde vybudovaný dětský koutek se zvířátky.

Součástí je také příjemné posezení v altánu, ze kterého lze papoušky pozorovat. Občerstvení je zajištěno v Café Kakadu ze kterého je rovněž možné sledovat papoušky ve voliérách. V průběhu roku se v zoo, v Centru ekologické výchovy,  konají různé akce, jako jsou cestovatelské přednášky, výstavy i komentované prohlídky jak pro děti, tak i dospělé. Mimo oficiální akce se zde lze dozvědět více o životě papoušků ve volné přírodě. Zoologická také pořádá zážitkový program pro děti nazvaný „Ošetřovatelem v zoo“, a to v letních měsících. Samozřejmostí je možnost zakoupení upomínkových předmětů, včetně turistických známek a vizitek pro sběratele.

Mapa

Web: www.papouscizoo.cz