Park Stromovka České Budějovice

Asi nejoblíbenější park v Českých Budějovicích je právě Stromovka. S rozměrem okolo 68 hektarů se tak stává i největším. Je dobře umístěna, protože se nachází zhruba 5 až 10 minut chůze z centra města. Ideální místo na piknik či procházku, kterou si můžete zpříjemnit aktivitami, kterými je park nabitý.


Park Stromovka České Budějovice

Své si zde najde opravdu každý. Máte-li rádi přírodu, můžete sem jít pozorovat různé druhy stromů, luk, hub ( téměř 300 druhů!), ale i neobvyklá zvířata a dokonce i některé chráněné ptáky – například drozd kvíčala, žluna zelená, žluna hajní a další.

V létě se na rybníku Bagr, který je udržován i jako koupaliště a nachází se na něm ostrůvek, pořádají táboráky nebo si zde můžete sportovně zarybařit, Kousek odsud se nachází psí útulek, takže pokud máte rádi pejsky a chtěli byste jim pomoci, můžete je vzít na procházku právě do Stromovky a můžete si s nimi pohrát u vody.

TIP: Co vám nesmí uniknout v Hluboké nad Vltavou

Po parku se nachází spousta laviček k sezení, ale můžete si s sebou vzít deku a udělat si třeba piknik.

Stromovka park České Budějovice
Stromovka park České Budějovice

Pokud Vás ale nebaví jen tak posedávat, i pro Vás se zde najde zábava. Po celém parku je totiž asfaltová stezka, kterou můžete využít například pro jízdu na kole, inline brusle nebo třeba běh. Pro děti je zde vybudované hřiště, tzv. Oranžové hřiště, na kterém se rozhodně nudit nebudou. Pro starší je zde velký skatepark, basketbalové či volejbalové hřiště. Nově se zde nacházejí i hřiště na disc golf. Nedaleko se nachází i sportovní hala.

Pro ty. kteří mají radši umění, se zde nachází i pár uměleckých soch. Bohužel některé musely být kvůli bezpečnosti odstraněny. Můžete se ale vydat na večerní procházku, při které můžete pozorovat západ slunce v přírodě, který je odsud opravdu krásný. Stromovka, jako asi každý další park, je perfektní místo, kam se vydat přes den i večer, v zimě i v létě.

Kam dál v Českých Budějovicích:

Napsat komentář